Şanbaz Yıldız'dan 3 Mayıs Türkçülük Günü mesajı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şanbaz Yıldız'dan 3 Mayıs Türkçülük Günü mesajı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız'ın mesajı şöyle:

"Milletimiz tarih boyunca sayısız var olma mücadelesi vermiş varlığını, her defasında da ağır bedeller ödemiş olsa da korumasını bilmiştir. Türk milliyetçileri, yaşadıkları her zaman diliminde, bulundukları her ortamda, baskıya, zulme ve haksızlığa karşı gelmişlerdir. Sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmış ve bu değerleri yaşatmayı görev bilmiştir. Milli menfaatlerin ön planda tutulmasında, millet ve vatan değerlerinin korunmasında geçmişte ne yapılmışsa, şu an ve gelecekte de yapmaya hazırız. Türk milletinin birliğinin, beraberliğinin ve bölünmez bütünlüğünün her daim savunucu olan bizler, her daim savunmaya devam edeceğiz. 

Hayattaki yegane üstünlüğünün  Türk doğmuş olduğuna işaret eden Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Bu memleket, tarihte Türk'tü, hala da Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.” O’nun ışığının her daim yolumuzu aydınlatacağını bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalar, Türk milletini O’nun işaret ettiği gibi ‘muasır medeniyetler düzeyine’ taşımak içindir. 

Bu bağlamda Türk milliyetçiliğinin büyük davasının kurucuları ve yılmaz savaşçıları olan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Başbuğu Alparslan Türkeş, Milliyetçilik davasından ödün vermeyen cesur ve dik duruşuyla Türklük bilincini tarihe yazdıran merhum fikir adamı Nihal Atsız ve bugünün Türk tarihine altın bir vesika olarak yazılmasında rolü olan milliyetçi kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, dünya üzerindeki bütün Türklerin

Türkçülük ateşinin yeniden alevlendiği 3 Mayıs’ı Milliyetçiler Günü’nü kutluyorum. Selam ve sevgilerimle “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER