Sardala Koyu'nda çöp seferberliği!

Kandıra Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir sosyal farkındalık etkinliği düzenlendi.

Sardala Koyu'nda çöp seferberliği!

Etkinlik kapsamında Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve 35 öğrenci, Pınarlı mahallesi Sardala Koyu çevresinde çöpleri topladı, çöp konusunda çevredeki vatandaşları da uyarılarda bulunan Turan; “Gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir doğa bırakmak adına çevremizi temiz tutmalıyız.” dedi.

AYRIŞTIRILAN ÇÖPLER GERİ DÖNÜŞÜM'E GÖNDERİLDİ

Etkinlikte plastik, cam, kumaş, tekstil, tahta, kimyasal,metal ve kağıt olarak ayrı ayrı ayrıştırılan çöpler geri dönüşüm için geri dönüşüm tesislerine gönderildi. Etkinliği katılan öğrencilere sosyal mesafe kurallarına uyarak hediyelerde bulunan Turan; “Geleceğimizin teminatı yavrularımız ile beraber böyle bir etkinlik yapmamızın amaçlarından biri gençlere ve çocuklara Temiz Çevre bilinci aşılamaktır.” olduğunu vurguladı.

'ÇEVRE KONUSUNDA DUYARLI DEĞİLİZ'

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, temiz bir çevre çağrısında bulunarak; “Temiz çevre, temiz toplum sokaktan önce evimizde başlıyor. Temiz bir çevre görmek istiyorsak öncelikle kendimiz temizliğe özen göstererek dikkat etmemiz gerekiyor. Hem de koronavirüs döneminde daha da hijyen kurallarına dikkat etmeliyiz. Bugün bu etkinlikte öğrenci kardeşlerimiz ile birlikte onlara çevre bilincini aşılamak ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak adına temizlik seferberliği gerçekleştirdik. Anlaşılan o ki pek çevre konusunda duyarlı değiliz. Maske, plastik, poşet gibi bir çok atık doğamızı kirleterek bizlerin yaşamını tehlikeye sokmakta.  Benim ricam hem günü birlik ziyarete gelen hem de ilçemizde bulunan hemşehrilerimi çevreyi temiz tutmaları konusundan hassasiyet göstermelerini diliyorum ve duyarsız kalmayacaklarını biliyorum.” dedi.

KATILIM

Etkinliği Başkan Turan’ın yanı sıra Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Başkan Yardımcısı Mustafa Dursun, Kültür Müdürü Mustafa Arda, Temizlik İşleri Müdürü Mücahit Diş, Sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, belediye personelleri ve öğrenciler katılım sağladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER