Sıcak gündeme Kocaeli'deki siyasetçilerden de tepkiler ve açıklamalar yükseliyor!

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül de gelişmelerle ilgili geniş çaplı bir açıklama gerçekleştirdi.

Sıcak gündeme Kocaeli'deki siyasetçilerden de tepkiler ve açıklamalar yükseliyor!

DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, "Ülkemiz bir yandan ekonomik kriz, diğer yandan pandemiyle mücadele ederken halkın çözüm beklediği iktidar, ülkeyi yönetemez hale gelmiştir" diyerek şunları kaydetti:

HERKESİN GÜVENLİĞİ TEHLİKE ALTINA GİRMİŞTİR

"Halkı kutuplaştırarak, insanları ayrıştırarak iktidar koltuğunu koruma çabasında olan AK Parti’nin lideri, son olarak bir muhalefet partisi genel başkanına yapılan saldırıyı desteklemiş, “Daha neler olacak neler” demiştir. Bu sözlerin ardından ne yazık ki ülkede muhalif olan herkesin güvenliği tehlike altına girmiştir. 

HER AÇIKLAMADA KENDİSİNE MEŞRUİYET SAĞLAMAK İÇİN

Bir açılma bir kapanma ile pandemiyi yönetemeyen, zor durumdaki esnafa destek çıkamayan ve aşı temininde başarısız olan iktidarın temsilcileri, bunlar yetmiyormuş gibi her açıklamalarında geçmiş yönetimleri suçlayarak kendilerine meşruiyet sağlama çalışmalarına girmiştir. Oysaki bu ülkedeki her şey dün yapılmış ve iktidar da dün yapılanları tek tek satarak ekonomiyi ayakta tutmaya çalışmıştır. 

DP YAPTI ONLAR SATTI

Halkımızın bildiği gibi bu ülkeyi uzun yıllar yöneten Demokrat Parti misyonu devletin bütçesinden yollar, barajlar, hastaneler fabrikalar yapmıştır. Bu büyük hizmetler sırasında halkımız bir lira borçlanmamıştır. AK Parti ise yap-işlet-devret modeliyle özel şirketlere yaptırdığı yatırımlar sonucunda ülkemizi onlarca yıllığına borçlandırmış, ülkemizin geleceğini ipotek altına almıştır. 

KİM BİRİLERİNİ ZENGİN ETTİ?

Halkımız bayramda Süleyman Demirel’in, Turgut Özal’ın yaptırdığı boğaz köprülerinden ücretsiz geçmiştir. AK Parti döneminde yaptırılan köprüden ise para ödeyerek geçmiştir. Yalnızca para ödeyerek geçse iyi… Halkımız, araç garantisi nedeniyle köprüden geçmeden köprünün parasını ödemiştir. Durum bu iken kim halkı için çalışmış, kim birilerini zengin etmiştir? 

HASTA GARANTİLİ HASTANELER, ARAÇ GARANTİLİ KÖPRÜLER

Türkiye büyük bir ekonomik krizin içindeyken AK Parti şehir hastaneleri yaptırmakta ve o yapılan şehir hastanelerine hasta garantisi verilmektedir. Türk halkı zor günlerden geçerken vergilerimiz AK Parti’nin iktidar ortağı olan müteahhitle gitmektedir. Demokrat Parti misyonu ise vatandaşını hasta garantili hastanelerde yatırmamıştır. Devlet, hastane yapılmadan parasını ödemiştir. 

TÜRK SİYASETİNDE KARTLAR YENİDEN KARILIYOR, LİDERİMİZ GÜLTEKİN UYSAL'LA GELİYORUZ

Durum ortadayken iktidarın sürekli geçmişi suçlaması aynı zamanda bir suçluluk psikolojisi, aynı zamanda bir algı çalışmasıdır. Ama halkımız Demokrat Parti misyonunun bu ülkeye yaptıklarını bilmekte ve kadrolarımıza inanmaktadır. Türk siyasetinde kartların yeniden karıldığı bu dönemde Gültekin Uysal liderliğindeki partimiz yükselişe geçecek ve Türkiye yeniden halkının ürettiği, halkın refahı bölüştüğü bir ülke olacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER