SMA hastası Ahmet Alp bebek yardımlarınızı bekliyor

3 kg daha alırsa hayatını kaybedecek olan dünyalar güzeli SMA hastası Ahmet Alp bebek için kampanya düzenlendi. Kampanyaya Kocaeli'de de Av. M Emre Kalaycı öncülük ediyor.

SMA hastası Ahmet Alp bebek yardımlarınızı bekliyor

17 ay önce Çanakkale'nin Biga İlçesi'nde, balıkçı bir baba ile ev hanımı bir annenin bebeği olarak dünyaya gelen ve kendisine henüz üç aylıkken ölümcül kas hastalığı olan SMA Tip 1 tanısı konulan Ahmet Alp bebek için kampanya düzenlendi.

Türkiye'nin özellikle son dönemde ön plana çıkan ve ilaç masrafları astronomik olan SMA'lı bebeklerinden bugüne dek 33'ünün başarılı destek kampanyalarıyla hayatının kurtulduğunu açıklayan Kocaeli Barosu avukatlarından M. Emre Kalaycı, Ahmet Alp bebek için de aynı umudu taşıdıklarını ve hayırsever gönül insanlarının bebeğe ve ailesine katkıda bulunacaklarından çok umutlu olduklarını belirtti.

Av. Emre Kalaycı; "Ahmet Alp 14 aydır yoğun bakımda ve önünde sadece 3 kg ve yedi ayı var iyileşmesi için. Tedavisi için gerekli ilacı devlet karşılamadığı için aile kendi imkanlarıyla çözüm bulmak durumunda. Ailenin ekonomik durumu çok kötü olduğundan bizler destek olup Ahmet Alp'i yaşatmalıyız. Gönlünüzden kopacak bir miktarı Ahmet Alp bebek için bağışlarsanız ve bu mesajı tanıdıklarınızla paylaşırsanız pek makbule geçecektir" dedi.

SMA'lı Ahmet Alp yaşam mücadelesinde ailesiyle birlikte zamana karşı yarışıyor. Sadece 7 ay gibi bir süresi kalan Ahmet Alp için gerekli bilgilere aşağıdaki instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/sma_ahmetalp/

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 05:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülgün Çetinerler
Gülgün Çetinerler - 5 ay Önce

Acil şifalar diliyorum

SIRADAKİ HABER