Tamyüksel; "Ay'a gideceğiz ama hala mahallelerimizde altyapı yok!"

'Millet Bizi Çağırıyor' sloganı ile yollara düşen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e paralel olarak, Kartepe'de mahalle ziyaretlerini devam ettiren İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel ve ekibi, bu hafta Avluburun ve Eşmeahmediye Mahallesinde vatandaşlarla buluştu.

Tamyüksel; "Ay'a gideceğiz ama hala mahallelerimizde altyapı yok!"

Mahallelerde düzenlenen mevlid programlarına da katılan Tamyüksel, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Özellikle Avluburun mahallesinde daha önce gündeme getirdikleri ve mahallenin elektrik ihtiyacını sağlayan Elektrik direkleri meselesi ile ilgili vatandaşların teşekkür ettikleri dikkat çekti.

Birbirine komşu olan Avluburun ve Eşmeahmediye mahallelerinde hemen hemen benzer sorunlarla karşılaştıklarını anlatan Tamyüksel; "Öncelikle Her iki mahallemizde de vatandaşlarımızın Partimize ve Genel Başkanımız Sn.Meral Akşener'e karşı besledikleri muhabbet ve gösteridkleri teveccühten dolayı şahsım ve teşkilatım adına kendilerine teşekkür ederim. 

Göreve geldiğimiz günden bugüne sık sık bu mahallelerimizi ziyaret ediyor, sorunlarını gündeme getirmeye çalışıyoruz.

Lakin gördük ki 2023'te Ay'a gitmeyi planlayan İktidar buraları öyle unutmuş ki bu mahallelerimizin halen daha temel altyapı sorunları çözülmemiş ve çözüm bekliyor. Ve bu mahalleler sıradan bir şehrin değil, adeta Bu ülkenin dinamosu olan sanayi şehri Kocaeli'nin mahalleleri. 

Gerçekten hem mevcut yöneticilerin  hemde bu yönetime oy verenlerin artık şapkalarını önlerine koyma vakti gelmişte geçiyor maalesef.

Daha önce Avlubrun mahallemizde elektrik direklerinin durumu ile ilgili sorunu gündeme getirdik, ilgililer bizden bir hafta sonra geldiler ve çalışmalara başladılar bizde kendilerine teşekkür ettik. 

Lakin bugün gördük ki iş yarım bırakılmış, şimdi ise mahalleli tedirgin. Yeni Kurban'dan çıktık, ya gelir de bu zamanda çalışmaya başlayıp elektriğimizi keserlerse ne yaparız diye. İlgili kurumun idarecilerine buradan sesleniyorum, eğer başladığınız işi bitirecekseniz insanların sesine kulak verin ve çalışma programınızı ona göre belirleyin.

Tabi bu kadar değil sıkıntılar, çok daha önemli bir sorunu daha var Avluburun mahallesinin.Şaka gibi gelecek olsa da Avluburun mahallesinin henüz bir  kanalizasyon altyapısı yok. Foseptik  çukurlarında toplanan atıklar, araçlar ile çekiliyor lakin araç yetişmediğinde taşan foseptikten çıkan atıklar direk olarak Sapanca Gölü'ne akıyor. Hani şu temizlenmek istediğinde bir çok kurumun aman doğal yaşamın dengesi bozulur diyerek ihtilaf çıkardığı gölümüz. Ya arkadaş foseptik akan gölde hangi doğal yaşamdan bahsediyorsunuz, bir de bir çok yerleşim yeri bu gölden içme suyu olarak faydalanıyor. Dikkatinizi çekerim sene 2021, iki sene sonra Ay'a gideceğiz.

Gelelim başka bir sorun'a her iki mahallemizdede Doğalgaz altyapısı yok, sebep ise hattın yatırım maliyetinin bu mahallelerde yaşayan insan sayısı ile kıyaslandığında ilgili firma tarafından rantabl bulunmaması. Nasıl olurda buna göz yumulur anlamak imkansız.

Mesela pandemi döneminde aylarca çocuklar internet üzerinden eğitim aldı, lakin Eşmeahmediye mahallemizde yapılan tüm müracaatlara rağmen telekom altyapısı yok. Peki burada ki çocuklar bizim  evlatlarımız değil mi? Firma diyor ki şu kadar kişi taahhüt vererek başvuruda bulunursa altyapı getiririm. Ve bu İlçenin yerel yönetimi bu mahallenin sorunu için elini taşın altına koymuyor. Ama tabi İktidar partisinin bu mahalleye en son ne zaman gittiğide meşhul olsa gerek.

Her iki mahallemizdede gençlerin ve çocukların vakit geçirebileceği alanlar maalesef yok, düğünlerini yapabilecekleri kapalı bir alanları yok, düzgün bir mesire alanları yok. 

Yani anlayacağınız eller gidecek Ay'a, Kartepe kalmış yine yaya" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER