"Tedirgin olma, aşı ol"

İzmit Kent Konseyi ile Kocaeli Tabip Odasının birlikte gerçekleştirdiği "Covid 19 Aşısı" saha çalışmasında, gençlere aşı konusunda bilgilendirici broşürler dağıtılarak, aşı olmayanlara, aşılarını yaptırmaları konusunda tavsiyelerde bulunuldu.

"Tedirgin olma, aşı ol"

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ile Kocaeli Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Ömer Ardahan ile Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi ve İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl, İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Av. Ezgi Çalışkan, İKK Gençlik Meclisi üyesi Hüseyin Okumuş ve Kocaeli Tabip Odası Onur Kurulu üyesi Dr. Aykut Çelik’in de hazır bulunduğu saha çalışmasında, öncelikle gençlerin sosyalleştikleri seçili alanlar tercih edildi.

İzmit Vilayet Meydanı civarındaki cafeler ve sahil otoparkının önündeki ağaçlık alanı tarayan çalışma ekibi, herkese tek tek broşür dağıtarak, aşı konusundaki tereddütleri içeren soruları cevaplandırdı ve bilgilendirmeler yapıldı.


Üç saat süren çalışmanın çok verimli olduğunu konusunda görüş birliğine varan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ve Kocaeli Tabip Odası
Başkanı Op. Dr. Ömer Ardaman, gençlere yönelik bu saha çalışmasının, kentin başka mevkilerinde ve diğer ilçelerinde de tekrarlanması
konusunu, yönetim kurullarına götürme kararı aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER