Toyota Plaza Kocaeli Kaya’dan ÖTV Matrahlarıyla İlgili Önemli Açıklama!

Uzun zaman sonra güncellenen ÖTV matrahlarıyla ilgili konuşan Toyota Plaza Kocaeli Kaya Satış Müdürü Fırat Bülbül, "ÖTV matrahlarının güncellenmiş olması orta ve alt segmenti olumsuz etkilemez" dedi. Bülbül, fiyatı düşen modeller dahi olduğunu ifade etti.

Toyota Plaza Kocaeli Kaya’dan ÖTV Matrahlarıyla İlgili Önemli Açıklama!

Toyota Plaza Kocaeli Kaya Satış Müdürü Fırat Bülbül, "Uzun zamandır güncellenmeyen ÖTV matrahlarının güncellenmiş olmasını orta ve alt segment için olumsuz olarak değerlendirmemek gerekir. ‘’Yeni yapılan matrah ve oran güncellemeleri üst ve lüks segmentlerde fiyat artışlarına yol açarken, orta ve alt segment çok fazla etkilenmediğini görmekteyiz" ifadelerini kullandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca cari açık üzerinde yüksek düzeyli olumsuz etkiye sahip olan otomobil ithalatının azaltılması amacıyla motor silindir hacmi aralıkları ve Özel Tüketim Vergisi matrahları esas alınarak düzenlemeye gidildi.

FİYATI DÜŞEN MODELLER VAR

Bununla birlikte yapılan matrah ve oran güncellemeleri üst ve lüks segmentlerde fiyat artışlarına yol açarken, orta ve alt segmentlerin çok fazla etkilenmediğini gördüklerini belirten Bülbül, Toyota Sakarya fabrikasında üretimi gerçekleştirilen amiral gemimiz diye adlandırdığımız Corolla ve C-HR araçlarımızın bazı modellerinin fiyatlarında bir değişiklik söz konusu dahi olmadı hatta fiyatı düşen modellerimiz var” dedi. Açıklamasına devam eden Bülbül, “ÖTV matrah değişikliği ve yeni araç fiyatları ile ilgili gün içinde yüzlerce misafirimiz bizden bilgi almak istiyor. Biz de tüm misafirlerimize araç fiyatlarımız ve ÖTV ile merak ettiklerini en iyi şekilde bilgilendirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

EN ÇOK SATILAN COROLLA BENZİNLİ

Kocaeli Kaya Satış Müdürü Bülbül, yeni ÖTV düzenlemesi ile en çok satışını gerçekleştirdikleri araç olan Corolla Benzinli 1.6 Vision, Dream, Flame ve Flame X-Pack modellerimizin fiyatlarında da herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti. Bülbül, “Hatta Corolla 1.6 Passion X-Pack Multidirive S 243,700 TL olan satış fiyatı yeni ÖTV düzenlemesi ile 15,150 TL daha düşüşle 228,550 TL’den satışa sunuldu. Yine aynı şekilde C-HR 1.2 Turbo Passion X- Pack e-CVT modelimizin 242,050 TL olan satış fiyatı 15,050 TL Düşüşle 227.000 TL’den satışa sunulmaya başlandı” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER