Türk Ocağı Başkanı Demir kükredi! "Karabağ Türklerin Filistini olmasın!"

Ermenistan'ın bu sabah saatlerinde Azerbaycan sivil güçlerine gerçekleştirdiği alçak saldırı ile başlayan çatışmalar sürerken tepkiler dinmiyor. Kocaeli'den de en yüksek sesli tepki Türk Ocakları'ndan geldi.

Türk Ocağı Başkanı Demir kükredi! "Karabağ Türklerin Filistini olmasın!"

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir'in açıklaması şöyle:

Saygıdeğer basın mensupları yüce Türk milleti

Bugün sabah saat 06.00 itibarı ile Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın topraklarını ateş altına alarak hem askerlerimizi hem de çok sayıda sivil vatandaşlarımızı hedef almıştır.

Şehitlerimiz var, şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Yaralılarımız var yaralılarımıza da yüce Allah'tan şifalar diliyoruz.

Saldırılar Tartar bölgesindeki Kapanlı Köyümüzü, Ağdam bölgesindeki Orta Garvand, Fuzuli’nin Alhanlı ve Şükürbeyli ve Cebrayıl’ın Çocuk Mercanlı köylerimizi etkilemiştir.

Ermenistan'ı kınamak, tenkit etmek, uyarmak, haddini aştın, ateşle oynuyorsun gibi alışıldık sözler söylemek işe yaramayacağı için artık böyle cümleler kurmak istemiyoruz.

Bu tür cümleler sadece bizi okuyan takip eden insanlara yönelik olacağı için Öfkemizi belirtmekten duygusallıktan İleri gitmeyecektir.

Yazıp çizeceklerimizin Ermenistan nezdinde bir etkisi olmaz, gülüp geçerler. Kabul etsek de etmesek de durum böyledir. 


Biz ne söyleyecekse birbirimize söyleyeceğiz, ne yapacaksak birlikte yapacağız.

Ermenistan kendisine göre yapması gerekeni yapıyor, Ermeniler Ermeni diasporasına göre kendilerine yakışanı kendisine biçilen kuklalık görevini yapıyor.

Büyük harflerle söylüyorum büyük harflerle yazılsın lütfen!

AZERBAYCAN VE TÜRKİYE DE KENDİLERİNE YAKIŞANI YAPMALI, ATEŞE ATEŞ İLE KARŞILIK VEREREK DEĞİL; KARA VE HAVA ORDUMUZU TÜM GÜCÜ İLE BÖLGEYE YOLLAYIP ERMENİ UNSURLARINI YOK EDEREK, TOPRAKLARIMIZDA Kİ BÜTÜN ERMENİ UNSURLARINI YERLE BİR EDEREK KARŞILIĞINI VERMELİYİZ.

Buna Evvel Allah hem hakkımız var hem de gücümüz yeter.

Gün bu gündür, KARABAĞ TÜRKLERİN FİLİSTİNİ OLMASIN.

Ermeniler Suriye ve Irak'taki PKK PYD ve YPG militanlarını çatışmaları için işgal ettiği Azerbaycan topraklarına götürdüğüne göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Karabağ'a girmek için bir haklı gerekçemiz daha olmuştur. 

Siyasi görüş farklılığı gözetmeden bütün vatansever halkımız hükümetimizin yanındadır gün bugündür işgal edildiği günden beri ezanımızın okunamadığı KARABAĞ ve işgal altındakı bütün topraklarımız KAHRAMAN TÜRK ORDUSUNU BEKLİYOR.

Bugün karabağ'a yapacağımız bir askeri müdahale, ekonomik siyasi ve askeri alanda zayıf anımızı kollamaya çalışan bütün dünyaya gücümüzü bir daha gösterecektir.

Kamuoyuna ve yüce Türk milleti'ne Saygılarımızla arz ederiz

Yücel Alpay Demir 
Türk Ocakları Kocaeli Şube başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER