Vatandaş, Kocaeli'de ÇED'e geçit vermiyor! Gübretaş'ın toplantısı da iptal edildi!

Kendisine ait limanı büyütmek için proje hazırlayan Gübretaş, Yarımca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği ÇED toplantısını çıkan olaylar nedeniyle yapamadı.

Vatandaş, Kocaeli'de ÇED'e geçit vermiyor! Gübretaş'ın toplantısı da iptal edildi!

Kentin en önemli kurumlarının başında gelen Gübretaş, kendisine ait limanı büyütmek için bugün Yarımca Kültür Merkezinde ÇED toplantısı düzenledi.

Ancak tansiyonun hayli yüksek olduğu ortamda vatandaşlar toplantının yapılmasına müsaade etmedi. Körfez Yarımca’da kurulu bulunan Gübretaş kendisine ait limanı büyütmek için proje hazırladı. Gübretaş'ın hedefi Yarımca Tesisleri'nde bulunan mevcut iskeleyi 27 metreye çıkartmak.

Daha büyük tonajda gemilerin yanaşabilmesi için ise dip taraması yapılacak. Limanın büyütülmesi için 81 bin 813 metrekarelik alanda toplam 240 bin metreküp dip taraması yapılacak. Bununla birlikte devasa bir dolgu alanı da yapılacak.

PROJE BEDELİ 11 MİLYON 500 BİN TL

Söz konusu faaliyetin proje bedelinin 11 milyon 500 bin TL olacağı açıklanmıştı. Ancak bugün yapılmak istenen projenin ÇED toplantısına vatandaşlar sert tepki gösterdi. Toplantı çıkan olaylar nedeniyle başlayamadı. Grup Başkan Vekili, CHP’li meclis üyesi Erkan Uygun, bölge muhtarları ve vatandaşların katıldı. Vatandaşlar ÇED toplantısının yapılmasına müsaade etmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER