Yarın Yeni Cuma'da Batı Trakya Türkleri anma yapacak

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi, Batı Trakya Türkleri'nin önderlerinden, İskeçe Türk Birliği ve Gümülcine Türk Gençler Birliği'nin kurulmasına öncülük eden Gazeteci - Öğretmen Mehmet Hilmi Bey'in vefatının 90. sene-i devriyesinde anma töreni yapacak.

Yarın Yeni Cuma'da Batı Trakya Türkleri anma yapacak

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Yüksel Öztürk'ün konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubemiztarafından Batı Trakya Türklerinin önderlerinden, İskeçe Türk Birliği ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin kurulmasına öncülük eden Gazeteci-Öğretmen Mehmet Hilmi Bey’in vefatının 90. Sene-i devriyesi dolayısıyla 25 Haziran 2021 Cuma günü saat 18:30’da İzmit Yeni Cuma Camii Parkı içinde bulunan Gazeteci-Öğretmen Mehmet Hilmi Bey Çeşmesi alanında Anma Töreni düzenlenecektir. Törende alana karanfil bırakılacak ve basın açıklaması yapılacaktır.

TÜM HALKIMIZ İLE

Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz anma törenimizi geçen yıl pandemi kısıtlamaları nedeniyle 10 kişiden oluşan yönetici grubumuzla gerçekleştirebilmiştik. Bu sene ise yine kişisel hijyen, maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak anma törenimizi değerli üyelerimiz, dostlarımız ve halkımız ile gerçekleştirebilecek olmanın derin mutluluğunu yaşıyoruz.  Anma törenimize tüm üyelerimiz, camiamız, dostlarımız ve halkımız davetlidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER