Yeniden Refah'lı gençlerden 'Kudüs İslamındır' tepkisi!

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Filistin’de yaşanan insanlık dramına karşı sessiz kalmadı.

Yeniden Refah'lı gençlerden 'Kudüs İslamındır' tepkisi!

İzmit Sabri Yalım Parkı’na toplanan kalabalığa açılış konuşmasını Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras yaptı.

Aras; işgalci İsrail'in barbarlığına karşı 'Gün artık konuşma günü değil, icraat günüdür. İslam İşbirliği Teşkilatı, Türkiye'nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalı, Filistin Devleti'nin talebiyle, Filistin Devleti'nin başkenti Kudüs'e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere, TSK'nın öncülüğünde bir Barış Gücü oluşturulmalıdır. " çağrısında bulundu.

İl Gençlik Kolları Başkanı Necmettin İşlek, okuduğu basın açıklamasında da İsrail işgali ve vahşetine dünyanın sessiz kaldığını, İslam alemi olarak sadece boş laf yerine artık fiili olarak harekete geçilmesi gerektiğini söyleyen İşlek,aynı zamanda partisinin çözüm önerilerini sıraladı.

"Haremi Şerif ve Mescidi Nebevi'den sonra üçüncü mescidimiz ve ilk kıblemiz, Mescidi Aksa yine bir Siyonist tecavüzle, yine bir Siyonist terörle karşı karşıyadır. Geçtiğimiz mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Siyonist İsrail devlet terörü politikasından vazgeçmiyor. Çok daha acı bir tablo ise Gazze’de yaşanmaktadır. Terör devleti İsrail’in Gazze’ye yaptığı füze saldırılarında 58’i çocuk 34’ü kadın 197 kişi şehit oldu.

SİZ ALEMLERİN RABBİ YERİN GÖĞÜN SAHİBİ CENAB-I ALLAH İLE SAVAŞIYORSUNUZ

Terör örgütü zavallı alçak bebek katili İsraile sesleniyoruz! Ey İsrail Ey dünya siyonizmi siz Filistin’le savaşmıyorsunuz, siz El aksayla savaşmıyorsunuz. Siz alemlerin rabbi yerin ve göğün sahibi Cenab-ı Allah ile savaşıyorsunuz. Allah ile savaşının yeri esfele safilin yani cehennemin dibidir. Geçmişte Allah ile savaşanların yerini gördük. Bir taşa bir sapana bir füzeye yenileceksiniz. Gözü yaşlı yavruların evladını kaybetmiş anaların Arş-ı alayı titreten feryadına yenileceksiniz. Allah’a yemin olsun ki yenilecek ve cehennemin dibine sürüleceksiniz. Dünya Siyonizmi tarafından atılan bu adımlar karşısında 50 seneden beri ifade ettiğimiz gibi, tüm İslam Alemi olarak yapmamız gereken; boş laflar, sözlü kınamalar ve ağlayıp - sızlanma yerine, mutlaka fiili adımlar atmak ve yaptırımlar ortaya koymaktır! Gün bugündür, gün "namusumuza”, Mescidi Aksa’ya, Kudüs’e sahip çıkma günüdür! Gün kıyama kalkma ve mutlaka fiili adımlar atma günüdür. Kudüs’ün hamisi “Sultan Abdulhamid Han'ın torunları olarak, bu kıyamı en güçlü şekilde bizlerin yapması gereklidir.

BİZ ŞUURLU MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER OLARAK

Biz şuurlu Milli Görüşçüler olarak çok iyi biliyoruz ki; bu iş Kudüs'le ve Filistin’le bitmiyor, bunun arkasından sıra Suriye'nin, Irak'ın, İran’ın ve Türkiye’nin önemli bir kısmının yutularak, Büyük İsrail'in kurulmasına geliyor. Büyük İsrail’in merkez olduğu, Siyonistler dışında 7 milyar insanın köle olduğu tek dünya devletini kurmaktır. Siyonizm inancının gereğini, tıynetinin gereğini 5000 senedir yapıyor ve yapacak, istediğiniz kadar kınayın, lanetleyin, telin edin, onlar üzerine düşeni yapıyor ve inancının gereğini yapıyor , asıl önemli olan biz ne yapıyoruz? Müslüman ülkelerin kukla yöneticileri ne yapıyor? 1948’de İsrail’in kurulmasından bu yana habire toplantı yapıyorlar. Toplan, konuş, konuş, en sonunda da bir bildiri yayınla, “bu olayları kınıyoruz, lanetliyoruz” deyip dağıl. Sen istediğin kadar kına, istediğin kadar lanetle, adamlar adım adım hedefe yürüyor. Gün konuşma günü değil, yapma günüdür! Artık adım atma vakti geldi de geçiyor!

Irkçı emperyalistlerin Filistin’de sergiledikleri soykırım, gerçek yüzlerini bir kez daha ortaya koymuştur. Siyonistlerin zulmü ülkemizde ve Müslüman halklarda büyük bir hüzün ve tepki ile karşılandı. Müslüman ülkelerin kukla yöneticilerinin tepkileri ise maalesef kınamaktan öteye gidemememiştir.Dünyanın 5’den büyük olduğunu göstermek için daha çok bekleriz.Aslında ülkemizin,hemde bölgemizin huzurunu sağlamak,hem de siyonizimin emellerini engellemek için elimizde bir çok argüman vardır ve hemen hayata geçirilmelidir.

Alınacak tedbirleri bir kez daha tekrarlamak istiyoruz;

1) Bütün siyasi partilerimiz bu konularda tek vücut olarak hareket etmelidir.

Biz Yeniden Refah Partisi olarak önerdiğimiz konularda sonuna kadar hükümetimize destek vermeye hazırız.

2)Haziran ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD Başkanı ile yapacağı görüşme iptal edilmelidir.

3)Afganistan’da ki askerimiz derhal geri çekilmelidir.

4)Lübnan’da İsrail’i Hizbullah’tan korumak üzere gönderilen askerimiz derhal geri çekilmelidir.

5)Somali açıklarında görev yapan savaş gemilerimiz geri çekilmelidir.

6)İsrail’i korumak için Kürecik’e kurulan dinleme tesisi derhal kapatılmalıdır.

7)İncirlik’de Ortadoğu’yu dizayn etmek amacı ile kullanılan ABD üssü kapatılmalıdır.

Biz milli görüşçüler olarak inanıyoruz ki;

Elbette bir gün ve çok yakın gelecekte meclis kürsüsünden "Banane Amerika'dan banane Amerika'dan" diye haykıran Erbakan hocamız gibi cesaretli yöneticiler iktidara gelecektir

Elbette bir gün merhum Erbakan hocamız gibi eğer Amerika İsraili bu kadar çok seviyorsa Alaska’da bir devlet kursun diyebilecek kadar cesaretli yöneticiler iktidara gelecektir.

Elbette bir gün ve çok kısa bir zamanda İsrailin Kudüs’ü başkent ilan etmesine ses çıkartmayan dönemin dışişleri bakanı Hayrettin Erkmen’i gensoruyla tepetaklak aşağı indiren, bakanlıktan düşüren milli görüşçüler gibi şuurlu yöneticiler İslam ülkelerinin başına geçecektir. İşte o zaman yeniden İslam Birliği kurulacak,işte milletimiz o zaman yeniden şahlanacak ve o zaman Filistin’in,Gazze’nin ve Kudüs’ün ve tüm İslam aleminin kurtuluşu gerçekleşecektir.

İşlek’in basın açıklamasının ardından yapılan duayla program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 01:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER