Yücel Alpay Demir: "Hiçbir yere gitmiyorum"

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin 17’nci Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık görevini Mustafa Arha’ya devreden mevcut Başkan Yücel Alpay Demir, “Hiçbir yere gitmiyorum” dedi.

Yücel Alpay Demir: "Hiçbir yere gitmiyorum"

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi 17’nci Olağan Genel Kurulu’nu İzmit Fuar İçi Dr. Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. 7 yıl boyunca başkanlık görevini sürdüren ve yeniden aday olmayan mevcut Başkan Yücel Alpay Demir, görevini mevcut Başkan Yardımcısı Mustafa Arha’ya devrederek Hars Heyeti başkanlığı görevini üstlendi.

Pandemi kurallarına dikkat edilen genel kurulda 7 yönetim kurulu, 3 denetim kurulu, 3 üst kurul delegesi ve 25 kişilik Hars Heyeti de belirlendi.

Kocaeli’yi Türk Ocakları Genel Merkezinde temsil edecek üst kurul delegeliğinde 3 kadın üyeye yer verilmesi ise dikkat çekti.

Genel kurulda Hars Heyeti Başkanlığı’na seçilen Yücel Alpay Demir, genel kurulda yaptığı konuşmasında, “Hiçbir yere gitmiyorum” dedi.

YOĞUN KATILIM

İzmit Fuar İçi Dr. Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Kamusen il temsilcisi orhan kütük TÜRK BÜRO SEN başkanı Cihat Çoban Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, ADD Kocaeli şube başkanı Taylan Bingöl tüm siyasi partilerin temsilcileri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve okunan öğrenci andı ile başlayan genel kurulda kürsüye çıkan mevcut Başkan Yücel Alpay Demir, “Türk Ocakları Kocaeli şubemizin 17. Olağan genel kuruluna hoş geldiniz. Her zaman yaptığım gibi son söylemem gerekeni yine en başta söyleyeyim, hiçbir yere gitmiyorum dedi.

100 yıl daha ömrüm olsa bu şerefli görevi ömrümün sonuna kadar sürdürmek, her girdiğim ortamda Türk Ocağı başkanı olarak karşılanmak, ilgi, alaka sevgi ve saygı görmek ve şehrin ileri gelenlerinden biri sayılmayı inanın hep isterim” dedi.

TÜRK OCAĞI BAŞKANLIĞINA DOYMADIM

“Türk Ocağı başkanlığına doydun mu derseniz, inanın doymadım” diyen Demir, “İnanın başkanlık yaptığım 7 yıl boyunca da gördüğüm bu tarifsiz muhabbet ve sevgiyi eminim ki benim gibi her Türk Milliyetçisi görmek ve tatmak ve bu destek ile güzel hizmetler üretmek ister. Ben de ‘Ben bu onurlu görevi en az benim kadar ehil ve layık dava arkadaşlarıma devretmek istemezsem, vazgeçmezsem nasıl olur’ diye düşündüğüm için kendisi istemedikten sonra yerine geçilemeyecek ve aslında devretmesi de beklenmeyen tüm başkanlara örnek olmak için Ocak başkanlığı görevimi, bu Ocağa en az benim kadar emek veren, en az benim kadar layık dava arkadaşlarıma devretmenin mutluluğu huzuru ve gururu ile huzurlarınıza geldim” diye konuştu.

MAKAMLAR ALIŞKANLIĞA DÖNÜŞMESİN

Makamların gelip geçici olduğunu vurgulayan Demir, “Bence; sivil toplum kuruluşu veya siyasi bir partide hizmete başlar iken o görevin ve o makamın süresinin ne zaman dolacağı da en baştan konuşulmalı ve bu süreye sadık kalınmalı ki, sonradan darılma kırılma gücenme olmamasın. Makamlar alışkanlığa dönüşmesin. Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda inanıyorum ki ben inşallah bugün de zararda değilim.

Evet; şube başkanlığına yeniden aday değilim ama sadece şube başkanlığına aday değilim. Ocağımızın maddi manevi tüm zahmetlerine, tüm hizmetlerine, yeni başkanımız ve yönetim kurulumuz gibi, sizler gibi ben de talibim. Sadece birkaç yıl değil, inşallah ömrümün sonuna kadar talibim” ifadelerini kullandı.

İLK GÜNKÜ AŞK İLE

En büyük duası ve amacının başkan olmadan da başkan sorumluluğu ile hizmet edilebileceğini önce kendine ispat etmek olduğunu söyleyen mevcut Başkan Demir, “Bu kongreden sonra ocağımızın hars heyeti görevi ile gençlerimize, milli kuruluşlarımıza, Türk Milliyetçiliği fikri ile şehrimizin sosyal ve kültürel alanda bize ihtiyaç duyduğu maddi manevi her konuda Ülkücü fikir dünyasının bana kazandırdığı yetenek ve bilinç ile hizmet etmeye bu sorumluluğu idrak ettiğim o ilk günkü aşk ile devam edeceğim” şeklinde konuştu.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Son olarak Demir, “Siyaseten her şartta kazanmanın getirdiği ve ötekileştirilmenin açtığı yaraları güven bunalımını, şiddete ve suça eğilimi, yoksulluk ve yoksunluk duygusunu, okumanın getirdiği ağır maddi zorlukları, bu şehrin cömert aydınları, münevverleri, vatan millet sevdalıları ve adil insanları olarak hep birlikte onaracak, tüm yaraları hep birlikte saracağız. Kavgasız, gürültüsüz, kaygısız ve güçlü Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte başaracağız. Çünkü Allah inananlarla beraberdir.

Çünkü biz; Biz hep birlikte Türk Milletiyiz

Varlığımız Türk varlığına armağan. Bunu da zaten bütün dünya biliyor. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı. Son olarak Demir, Türk Ocağı Şiiri’ni okuyarak konuşmasını sonlandırdı. Demir’in ardından konuşan Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin yeni Başkanı Mustafa Arh, “ Bundan sonra aynı ruh ve disiplinle devam edeceğime ant içerim” dedi. 

MUSTAFA ARHA’NIN LİSTESİ

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE                   YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTE

1- Mustafa Arha                                                 1- Arif Demiralay

2- Sezin Türkkal                                                 2- Erdem Uluğ

3- Taner Çetinkaya                                             3- Gürsel Süt

4- Şenol Karamus                                              4- Mustafa Uzan

5- Mustafa Çatalkaya                                         5- Berk Çetin

6- Aydan Aysen Ay                                             6- Alpay Çetin

7- Aysel Yılmaz Çetin                                        7- Gizem Yaprak Coşar

DENETİM KURULU ASİL LİSTE          DENETİM KURULU YEDEK LİSTE

1- Aslan Deniz                                            1- Alpay Aydemir

2- Fetilay Kurt                                             2- Vehbi Kıranşal

3- Olgun Peker                                           3- Aytaç Demir

ÜST KURUL DELEGELERİ

1- Sezin Türkkal      2- Emel Koçoğlu      3- Hanife Serindere

HARS HEYETİ

Başkan; Yücel Alpay Demir

M. Eren Elmalı Süleyman Pekin Fatma Gülşen

Numan Uysal Mustafa Atalay Osman Özmen

Mehmet Ali Karadaşlı Muharrem Demirkol Gazi Ceylan Uçgun

Fikret Hocaoğlu İsmail Yıldızdoğan Tekin Yeken

Gürkan Uysal Serdar Filiz Feyzullah Divli

Erkan Büyüksökmen Filiz Kıymaz Tuğrul Gök

Canan Cibelik Çetin Gürol M. Taylan Katak

Mahmut Erkmen Mahmut Akgün Kutlay Yediel

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2021, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER