AKP İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, bugün yapılan İzmit Belediye Meclisi Olağanüstü toplantısında olumsuz sonuç çıkmasının sorumluluğunu Başkan Hürriyet'e attı

Güney, “Kavga etmekten karşısındaki meclis üyeleriyle diyalog kurmayı başaramayan Fatma Hanım, Cumhur İttifakı’nın çekimser oy kullandığı bir ortamda bile karar almayı beceremedi. Meclisi belediye başkanı gibi değil, provakatör gibi yönetiyor” dedi.

KENDİ MECLİS ÜYELERİNİ, MECLİS TOPLANTISINA GETİREBİLDİĞİNDE 
Başkan Güney, şunları söyledi: “İzmit Belediye Başkanı, başından beri bu kredi meselesinde sonuç almak değil, siyasi rant elde etmek için çalışıyor.

Daha önceki meclis toplantılarında bu nedenle istenen tek sayfalık bir evrağı meclis üyelerine vermeyip, her yere afiş asmak için bahane olarak kullanmıştı.

Şimdi meclisi olağanüstü toplantıya çağırırken bile yönetmeliğe aykırı şekilde çağrı yapıp, meclis üyesi arkadaşlarımızı ikilimde bırakarak bir oyun kurmaya çalıştı.

Biz usulsüz olduğu halde bugünkü toplantıya katılarak bu siyasi oyunun artık son bulmasını istedik. Tüm oylamalarda çekimser kaldık. Fatma Hanım, bu durumu bile olumlu sonuçlandıramadı. Meclisi yönetmek, orada meclis üyesi arkadaşları doğru bilgilendirmek kendisinin göreviyken, yine grup başkanvekilimize iftira atmakla meşgul oldu. Kavgayı seçti. Cumhur İttifakı’nın çekimser kaldığı yerde, belediye başkanı gibi davranıp bunu avantaja çeviremedi. Meclisi belediye başkanı gibi değil, provakatör gibi yönetti.
Kendi meclis üyelerini meclis toplantısına getirebildiğinde ve usulüne uygun bir toplantı yapmayı öğrendiğinde kredi yetkisiyle ilgili gerekirse yeni bir toplantı yapabilir. Bu gündemin uzamasının tek sorumlusu kendisidir" dedi.

AVUKAT OLMASINA RAĞMEN

Ali Güney'in bir avukat olmasına rağmen bu teknik hatayı nasıl dile getirdiği düşündürücü. Zira İzmit Belediyesi'nden gelen cevap herşeyi açıklıyor. Av. Ali Güney'in suçlaması da bu açıklama karşısında boşa düşmüş oluyor.

İZMİT BELEDİYESİ'NDEN CEVAP GELDİ

Sevgili İzmit halkı. 

İzmit Belediyesi AKP ve MHP üyelerinin sosyal medya üzerinden, “Hizmet araçlarıyla ilgili CHP’liler oylamaya katılmadı, CHP’lilerin sayısı yetmedi. O yüzden yeter oyuna çıkmadı”  diyerek sizleri kandırmalarına lütfen izin vermeyin.

Belediye Kanunu’nun 22. Maddesine göre ise İzmit Belediyesinde KARAR YETER SAYISI 18’dir. 

OYSA;
İZMİT BELEDİYESİ MİLLET İTTİFAKI’NI OLUŞTURAN CHP VE İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİNİN SAYISI BELEDİYE BAŞKANI DAHİL 17’DİR. 

AKP’li 7 Milletvekiline çağrımdır… AKP’li 7 Milletvekiline çağrımdır…

Yani İzmit Belediyesi Millet İttifakı meclis üyelerinin sayısı tam olması halinde dahi AKP ve MHP grubu yapılan oylamada çekimser kalarak, KARAR YETER SAYISININ ALINMASINA ENGEL OLMUŞ OLDULAR!

Hizmet araçlarının alınmasına bir kez daha engel olan AKP ve MHP grubu kıymetli basınımızı yanlış yönlendirerek bir kez daha halkı kandırmaktadır. 

Halkımızın bu yalanlara karşı itibar etmemesini ve hizmet araçlarının alınmasına AKP ve MHP’nin bir kez daha engel olduğunu bilmesini istiyoruz. 

Saygılarımızla."