Kocaeli Adliyesi, Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşma saat 10:00’ da başladı. 
Sanıkların ve avukatlarının fiziken katılım sağladığı duruşmanın sesli ve görüntülü kaydı talep edildi. Duruşmanın SEGBİS ile kayıt altına alınması kararlaştırıldı. 

Güngör Arslan müdafii Av. Cahit Çiftçi söz alarak sanıkların kaçma şüphesinin yüksek olması ile tutukluluk hallerinin devamını talep etti. 

Cumhuriyet savcısı 2022/16024 numaralı soruşturma dosyasının neticesinin beklenilmesini ve sanıkların tutuklu yargılanmalarına devam edilmesini talep etti.

Sanıklar ayrı ayrı tutuksuz yargılanmalarını talep etti. Sanık müdafiileri söz alarak Cumhuriyet Savcısı’nın tutuklu yargılanmalarının devam talebine itirazlarını sundu. Tutuksuz sanıklar bir önceki duruşma verilen HAGB kararını kabul ederken, tutuksuz sanıklardan Kadir Yıldırım hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararını (HAGB) kabul etmeyerek, beraatini talep etti. 

Kesemenli İzmit CHP’yi ziyaret etti! Kesemenli İzmit CHP’yi ziyaret etti!

Ara karar verilmek üzere mahkemeye 15 dakika ara verildi.

Duruşma 21 Kasım 2022 tarihine ertelendi.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamı kararı verildi 

NE OLMUŞTU?

6 Eylül 2022 tarihli İlk duruşmada; cinayetin 14 sanıklarından; Sanık Özgür Taşkıran, Sanık Can Yılmaz, Sanık Kadir Yıldırım ve Sanık Emrah Yıldırım’ın tahliyelerine karar verilmişti. Sanık Ramazan Özkan sanık Ersin Kurt, sanık Burhan Polat, sanık Hasan Emre Çelik, sanık Ferhat Yıldırım ve Sanık Ramiz Saatçı’nın kasten öldürmeye azmettirme, tasarlayarak kasten öldürme ve öldürme suçuna yardım etme suçları yönünden somut suç süphesini gösterir delil varlığı ve kaçma şüphelerinin varlğı gerekçeleriyle tutukluluk hallerinin devamına kadar verilmişti.