Güngör Arslan cinayeti ile ilgili ilk duruşma tarihi 6 Eylül Salı günü olarak belirlenmişti. Duruşma saat 09:30’da görülecek.

Katledilen Gazeteci Güngör Arslan cinayetinin ilk duruşma6 Eylül Salı günü (yarın) Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargılamasıyla Kandıra Kapalı Cezaevi yerleşkesinde bulunan mahkeme salonunda saat 09:30’da görülecek.

Görülecek ilk duruşmada hain saldırıyı gerçekleştiren Ramazan Özkan (21) ile birlikte 13 şüpheli hakim karşısında yargılanacak. 10'u tutuklu şekilde yargılanırken duruşmada toplam 14 şüpheli hakim karşısına çıkacak.

HUKUKİ SÜREÇ

Ofisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Güngör Arslan cinayeti ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklanan karara göre:

Hain saldırıyı gerçekleştiren Ramazan Özkan hakkında “Tasarlayarak Kasten Adam Öldürme ve 6136 Sayılı Yasaya Muhalefet” suçlarından,

Ersin Kurt ve Burhan Polat hakkında “Tasarlayarak Kasten Adam Öldürme ve 6136 Sayılı Yasaya Muhalefet Suçlarına Azmettirme” suçlarından,

Hasan Emre Çelik, Ferhat Yıldırım,  Ramiz Saatçi ve Emrah Yıldırım hakkında “Tasarlayarak Kasten Adam Öldürmek Suçuna Yardım ve 6136 Sayılı Yasaya Muhalefet” suçlarından,

Can Yılmaz,  Kenan Yıldırım ve Özgür Taşkıran hakkında “ Suçluyu Kayırma” suçundan, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kamu davası açılmıştı.

KIZI NAZLICAN'DAN BABAYA SÖZ

Ses Gazetesi'nin sahibi rahmetli Güngör Arslan'ın kızı Av. Nazlıcan Arslan bugün köşesinde bir yazı kaleme aldı. 'Katillerle Gözgöze' başlığı ile yazdığı yazısında, cinayetten 4 ay sonra yani geçtiğimiz Haziran ayını işaret ederek "Haziran’dan bu yana gündüzlerimin gecelerimi kovaladığı günler geride kaldı ve beklediğim o gün geldi" diyerek duruşmanın Kandıra Kapalı Cezaevi'ndeki yerleşkede gerçekleştirileceğini duyuruyor.

Tüm duygulara hitap eden yazısında, "Korkusuzluksa; babası organize bir cinayete kurban giden şehit edilen bir kız çocuğu olarak bu kentte halen tek başıma yürümekten korkmadım. Mücadeleyse; 7 ayda hem mirasım olan SES KOCAELİ GAZETESİ’ni yürütüp hem de AVUKAT oldum. Cesaretse; 6 Eylül’de karşımda 14 sanığın ve minimum bir o kadar sayıda olacak avukatların gözlerinin içine bakmak. Hıçkıra hıçkıra sustuklarım var derler ya, işte tam olarak öyle." şeklinde duygularını ifade ediyor.

SÖZ BABA, SÖZ USTAM

Nazlıcan Arslan, "Seni dünyada rahat ettirmeyen her kim var ise hangi taşın altında olursa ortaya çıkartacağım, olduğun yerde rahat etmen için savaşacağım. Babamı, en iyi dostumu, hayat arkadaşımı benden ayırmanızın hesabını soracağım. Üstelik siz tek bir Güngör Arslan’a yetmek için bir araya gelirken ben her birinize ve ardınızdakilere tek başıma yeteceğim. Söz baba, söz ustam." diyerek yazısını sonlandırıyor.

Kanbak ailesinin acı günü! Ali Kanbak vefat etti Kanbak ailesinin acı günü! Ali Kanbak vefat etti

AÇIK ÇAĞRI

Yarın gerçekleştirilecek ilk duruşmada, tüm kamuoyunun ilgili olması bekleniyor. Siyasi parti temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerin ve vatandaşların bu duruşmaya katılmaları bekleniyor ve aileye destek olacakları düşünülüyor.

DURUŞMA KANDIRA'DA 

Duruşma 6 Eylül Salı Günü Kandıra Kapalı Cezaevi yerleşkesinde bulunan mahkeme salonunda saat 09:30’da görülecek.

Av. Nazlıcan Arslan'ın tüm köşe yazısı için: https://www.seskocaeli.com/makale/12063996/nazlican-arslan/katillerle-goz-goze