Büyükşehir Belediyesi, İzmit ilçesi Güvercinlik köyünde bulunan atıl durumdaki eski köy okulunu yenileyerek sosyal tesise çevirecek.

Karakadılar kükredi "Her köşeyi ekin deyip tarım arazilerini imara açıyorlar!" Karakadılar kükredi "Her köşeyi ekin deyip tarım arazilerini imara açıyorlar!"

Kocaeli Büyükşehir, İzmit ilçesi Güvercinlik köyünde atıl durumda bulunan eski köy okulunu yenileyerek, vatandaşlara sosyal tesis olarak hizmet verecek.

ESKİ KÖY OKULU YENİLENİYOR

Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ile yürütülen çalışmalar neticesinde, özellikle köylerin ortak kullanım alanlarında yapılması gereken bütün hizmetler hayata geçiriliyor.

YAKINDA HİZMETE AÇILACAK

İzmit ilçesi Güvercinlik köyündeki 92 metrekare alana sahip binanın çatısı onarıldı ve kaba inşaatı tamamlandı. PVC camları takılan binanın, iç alçı sıva işleri tamamlandı. Eski okul binasının çevresi perde beton ile kapatılacak. Tüm malzeme ve işçiliğin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce karşılandığı inşaat tamamlandığında bina köy halkına sosyal tesis olarak hizmet verecek. Bahçesinde etkinlik ve düğünler yapılabilecek.