Zafer Partisi hatırlattı "Ben halkın yarısını evde zor zapt ediyorum"

Zafer Partisi üst yönetimi, Genel Başkan Ümit Özdağ hakkında başlatılan soruşturma ile ilgili açıklama yaptı.

Başkanlık Divanı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Aşağıda imzaları bulunan Zafer Partisi’nin en üst karar ve yönetim organı olan ve aşağıda imzaları bulunan biz Başkanlık Divanı Üyelerinin, Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılması üzerine kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

NE YOLLA ÜLKEMİZE GELDİĞİ BELLİ OLMAYAN İMTİYAZLI SINIF

Her şeyden önce ifade edilmelidir ki; Sayın Genel Başkanımızın meslek ve siyasal kariyerinin her aşamasında büyük Türk Milletinin birlik ve dirliği için hiçbir tehlike ve tehdidi umursamadan ve Türk Milletinin hiçbir ferdini bir diğerinden ayırmadan faaliyette bulunduğu ortadadır. İsnat edilen suçlamaların ülkemizde sonsuz bir özgürlükle yaşayarak hükümetin sağladığı bağışıklıklarla imtiyazlı sınıf haline getirilen sığınmacıların durumuna dikkat çekmek üzere verdiği demeç ve söylevlerden kaynaklandığını dikkate alırsak, ne yolla ülkemize geldiği belli olmayan 13 milyon kişilik dünyanın çeşitli ülke vatandaşlarının da Türk Milletinin bir parçası olduğunu kabul etmemiz gerekir.

AÇILAN SORUŞTURMA BİR HUKUK KONUSU DEĞİL SİYASİ

Oysa, suçlama konusunun öznesini teşkil eden “Halk”ın, bir milletin halihazırda yaşayan fertlerinden oluştuğunun hukuk fakültelerinin daha ilk sınıfında okutulan Devlet Teorileri, Hukuk Felsefesi, Hukuk Sosyolojisi derslerinde öğretildiğini dikkate aldığımızda önce hangi halkın kin ve düşmanlığa tahrik edildiğinin ortaya konulması gerekmektedir. Bir milletin ferdi olabilmek için şart olan ortak tarih ve ortak kader paylaşımı bir yana vatandaşlık bağıyla bile ülkemize bağlı olmayan bir insan grubunun Türk halkı olarak kabul edilmesi en hafif hukuk tabiri ile izahtan varestedir. Açılan soruşturma, bir hukuk konusu olmayıp, Zafer Partisi’nin Türk Milletinin gönlünde edindiği yeri küçültmeyi ve gördüğü teveccühün önüne geçerek toplum vicdanında soru işareti yaratmayı amaç edinen siyasal bir yaklaşım sorunudur.

"BEN HALKIN YARISINI EVDE ZOR ZAPTEDİYORUM"

Diğer yandan eğer bir soruşturma açılacaksa siyasal söylemleri arasında “halkı kin ve düşmanlığa alenen teşvik eden” siyasetçiler hakkında açılmalıdır. Örneğin, hafızamızda capcanlı duran “ben halkın yarısını evde zor zapt ediyorum, üstünüze salarsam o zaman görürsünüz dünyanın kaç bucak olduğunu” demecini hatırlatmak isteriz.

Anayasamızın metninden sayılan başlangıç kısmında belirtildiği üzere “Her Türk vatandaşı, hukuk düzeni içinde onurlu bir hayat sürdürme ve maddi ve manevi varlığını bu yönde geliştirme hak ve yetkisine doğuştan sahiptir.” Sayın Genel Başkanımızın söylev ve açıklamaları anayasamızın vermiş olduğu hak ve yetkinin kullanılmasından ve Türk Milletinin korunması, dirlik ve bütünlüğünün bozulmaması çabasından ibarettir.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ İPOTEK ALTINA ALAN VAHİM  GERÇEKLERİ HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bizler, Zafer Partisi’nin Divan Üyeleri olarak, Sayın Genel Başkanımızla aynı görüşleri paylaşarak, ülkemizin geleceğini ipotek altına alan ve milletimizin bilmesi gereken vahim gerçekleri sonuna kadar, son nefesimize kadar haykırmaya devam edeceğiz.

BASKI VE TEHDİTLERLE SUSTURMAYA ÇALIŞANLARA HATIRLATMA

Gerçeklerin ortaya çıkmasından korkan ve bizi baskı ve tehditlilerle susturmaya çalışan, uyguladığı tüm yöntemlerin yanına hukuku alet ederek silah gibi kullanmak isteyenlerin gözden kaçırdıkları ve önemle hatırlatılması gereken bir husus daha vardır: Biz gücümüzü Yüce Türk Milletinden, insanlığın onur sayfaları ile dolu eşsiz tarihimizin bize verdiği bilinçten alıyor ve Yüce Türk Milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu bilinç ve onurun Zafer Partisi’nin her bir üyesi tarafından paylaşıldığını da biliyoruz.

Şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun sonsuza kadar yaşayacak Türk Devleti’nin yüksek idealleri ile Büyük Atatürk’ün izinde, Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’ın yanında vatanımızı, milletimizi ve milletimizin onurlu ferleri olan ailelerimizi koruyacak ve savunacağız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

“Ne Mutlu Türküm Diyene.”

04 Ara 2023 - 20:02 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı değil haberi geçen ajanstır.