İzmit’te yapılacak 1 Mayıs Emek ve Demokrasi Günü mitingine CHP İzmit İlçe Örgütü’nden de destek geldi. Başkan Çakar 1 Mayıs ve Bayram ile ilgili açıklama yaptı.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde İzmit’e yapılacak olan 1 Mayıs Emek ve Demokrasi Günü için destek açıklamaları devam ediyor. Doğu Kışla Parkı’nda saat 12.00’da başlayacak olan kortej, Anıtpark’ta son bulacak ve burada miting yapılacak. CHP İzmit İlçe Başkanlığı Emek Komisyonu 1 Mayıs öncesi basın açıklaması yaparak vatandaşı meydanlara davet etti.

Gözden kaçırmayın

CHP Kocaeli, miting için 12 ilçeden araç kaldıracak CHP Kocaeli, miting için 12 ilçeden araç kaldıracak

PROGRAMA DAVET EDİYORUZ

Basın toplantısında ilk olarak konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Önümüzde bayram var. Gönül isterdi ki bayrama yüzümüz gülerek girsin ama iktidarın belirlediği ikramiye buna izin vermedi. Partimizin meclise verdiği bir asgari ücret miktarında ikramiye teklifi kabul edilmedi. Milyonların adalet talebi için 1 Mayıs’ta Doğu Kışla Parkında buluşup Anıtpark Meydanındaki programa davet ediyoruz.

MEYDANLARDA BULUŞMAK ÜZERE

İzmit Halkını ülkesine, emeğine ve geleceğine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bugün yaşadığımız krizin yükünü halkımıza yıkmaya çalışan bugünkü iktidara karşı çıkmak için 1 Mayıs günü CHP İzmit İlçe Örgütü Doğu Kışla Parkında olacaktır. İzmit’i emeğine sahip çıkmaya çağırıyoruz. 1 Mayıs günü CHP İzmit İlçe örgütü firesiz olarak Anıt Parktaki eylemde olacaktır. Orada güçlü bir CHP olması gerektiğine inanıyoruz. Meydanlarda buluşmak üzere” ifadelerini kullandı.

BAYRAM 1.GÜNÜ

Başkan Çakar, bayramlaşma ile ilgili de İzmit İlçe adına şunları söyledi:

"CHP İzmit ilçe örgütü olarak,2 yıldır yapamadığımız İzmit ilçe Bayramlaşmamızı Ramazan Bayramının 1. Günü saat 11.00 de İzmit ilçe binamızın önün de Milletvekillerimiz, İl başkanımız ,örgütümüzün tüm bireylerinin ve halkımızın katılımıyla  gerçekleştireceğiz.CHP üyeleriyle Bayramlaşmayı çok özledik.

BİRLİK BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Bu süreçte hiçbir zaman olmadığı kadar birlik beraberliğe ihtiyacımız var. CHP mücadele etmeye devam ediyor. Bizi kimse yıldıramaz. Birlik beraberlikle altından kalkamayacağımız iş yoktur. CHP umutların partisidir" Çok çalışmamız gerek. Bir kırılma noktası var. Hükümetler gelir gider. Türkiye'nin başındaki en büyük problem 20 yıldır devletin zayıflamasıdır. Bilinçli olarak zayıflatıldı. Ülkenin bir numaralı problemi devletin erozyona uğramasıdır. Devlet hepimizin. Hükümet ayrı bir şey. Devlet ayrı birşey. Devlet sıkıntıda, Devlet sıkıntıda olunca millet sıkıntıda. Korku imparatorluğu kuruldu. CHP olarak bu korku imparatorluğunu ilk seçimde ortadan kaldıracağız. Bu sistemden ve hükümetten kurtulmanın yolu birlikte mücadele ederek, adayımızı Cumhurbaşkanı olarak seçtirmek olacak.