İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, basın toplantısında Kocaeli Eğitim Vakfı’nın avukatlığını yaptığı iddialarını da yanıtladı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, olağanüstü meclis toplantısı öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Hürriyet AKP’lilerin KEV ile ilgili iddialarına da yanıt vererek şunları söyledi:

İzmit Belediyesporlu Melike, İstanbul’dan madalyayla döndü İzmit Belediyesporlu Melike, İstanbul’dan madalyayla döndü

15 YAŞINDA NASIL AVUKAT OLAYIM

Kocaeli Eğitim Vakfı’nın İzmit Belediyesi’nin arazilerini aldığı iddialarını da yanıtlayan Başkan Hürriyet, “KEV ile ilgili bir iddia bulunmuşlardı. Çok ciddiye almadık ama sanırım savunma yapmamızı beklediler. Belgeleri ellerinde patladı. Belediye ile arazi işine girdi. KEV belediyenin arazisini aldı. Milyonalrca lira belediyenin parası gitti. Siz de KEV’in avukatıydınız dediler. Ben 82 doğumluyum. 95 yılında 13 yaşındaydım. Nasıl olur da avukatı oluyorum bu vakfın. 95 yılında iddia edilen tarihlerde 13 yaşındaydım dedim. KEV’in Avukatı Veysi Adnan Yavuz’du. Onun davalarına verdiği yetkiyle girdim. KEV’in doğrudan avukatı değildim dedim” dedi.

TUTUŞ, MAKBUZ GETİRSİN

Sözlerini sürdüren başkan Hürriyet, “Bu muhalefetten çok memnunum, elime çok güzel koz veriyorlar. Bu belge beni doğruluyor. KEV’in asıl Avukatı Veysi Adnan Yavuz’dur. Onun yetki belgesiyle girdiğim birçok davada bir tanesi. Sayın Tutuş’a hodri meydan: Doğrudan avukatıysam ve ücret aldıysam bunun karşılığında avukatlık serbest meslek makbuzu kesmem gerekiyordu bana bir makbuz getirsin, istediğini yapacağım. Ülke yangın yeri biz ne saçma şeylerle uğraşıyoruz. Avukat olan Ali Güney çıkıp belgeli destek verdi diye haber yapıyorlar. Resmen sahte delil oluşturmuşlar” diyerek E-devletten alınan SGK dökümünü de paylaştı. 

4399d2f6-5c8c-4c36-979f-387007008ba1

HALİT ÇOKAN SUÇ İŞLEMİŞTİR

UYAP’tan alınan belgenin sahte olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi’nin Avukatı Halit Çokan’ın çıkardığını iddia eden Başkan Hürriyet’, “Sayın Halit Çokan; bu belgeyi UYAP üzerinden siz mi çıkardınız bu belgeyi neden verdiniz neyi amaçladınız, bunun suç olduğunu bilmiyorsunuz. Bir avukat başka bir avukata böyle düzmece bir şeyle kumpas kurduğunda BARO ve savcılık nezdinde şikâyet mekanizması olduğunu çok iyi biliyorlar. Birbirlerine resmen kumpas kurmuşlar. Sayın Ali Güney de İSU’ya kaç liralık fatura kestiğini açıklasın. Kendileri de beni doğruluyor. Böyle muhalefete can kurban. Bu KEV mevzusu da böylece kapanmıştır” dedi.