Yerel Destek Programı (YEDEP) kapsamında Halk Kürsüsü Derneğinin ‘Yap Görelim’ projesi destek almaya hak kazandı.

Kabul edilen projede; Mezun olmadan önce topluma aktif hale getirici proje programları oluşturularak düşük gelirlerle de olsa istihdam sağlanarak gençlerin toplumdan soyutlanması engellemek. KOMEK ‘te Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım, Vektörel Grafik Tasarımı, Corel Draw Geliştirme ve Uyum Eğitimi alan kurs öğrencilerine staj imkanı sağlamak.

Orhan Tanış'ın acı günü! Kayınpederi vefat etti Orhan Tanış'ın acı günü! Kayınpederi vefat etti

İLK İMZALAR ATILDI

Halk Kürsüsü Dernek Başkanı Ramazan Sevinç, her zaman gençlerin yanında olduklarını ifade ederek ‘Staj, teorik eğitime katkının yanında staj yapan öğrenci ve yeni mezunlara sorumluluk alma, iletişim ve mesleki becerileri geliştirme, meslek hakkında bilgi edinme, kurum kültürü kavramını öğrenme gibi konularda ve öğrenci ve yeni mezunların kariyer planlamaları ile mesleki tercihlerinde ileriye dönük sosyalleşmelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca para da kazanabilecekleri bir ortam sağlanmış olacaktır. Projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi. Kocaeli Kent Konseyinde sözleşme işlemleri için ilk imzalar atıldı.

'GURURU TÜM KOCAELİNİNDİR'

Engellilerin işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu alanda meslek eğitimi almalarını sağlayacak projenin hayırlı olmasını demeni ederek sözleşmeyi imzalayan Dernek Başkanı Sinan Erbay ‘Çalışan, üreten ve bunun karşılığında sürekli bir gelir elde eden engelli birey, sosyal yaşamla bütünleşmiş demektir. Proje kapsamında verilecek kurslarla ortopedik engelliler için farkındalık yaratılacak internet Pazarlama Mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerileri kazanabilecek. Bunadernek olarak küçükte olsa katkı sağlarsak ve farkındalık oluşturursak bunun gururu tüm Kocaeli’nindir.’ dedi.