Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İzmit’in sembollerinden olan İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Binasında devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi. Programa Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Proje Mimarı Seyhan Serimer, Yatırım İzleme Müdürü Emrah Çalış, Gebze Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferit Çakır katıldı.

DÖRDÜNCÜ AYIN 7'SİNDE BAŞLADIK

Gebze Teknik Üniversitesinden İnşaat Bölümü Ferit Çakır konuşmasında, “Şu an ki iş programımız normal gününde devam ediyor. Dördüncü ayın 7’sinden itibaren işe başladık. Toplam 15 kişiyle işe devam ediyoruz. Bizim için kıymetli bir şey bu ekip çalışması” dedi.

“HEM RESTORE EDİYORUZ HEM GÜÇLENDİRİYORUZ”

Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ise konuşmasında, “Buradaki tüm teknik bilgileri her gün Vali Bey’in önüne koyuyoruz. Vali bey mimarlar kadar binamıza hakim. Bir iş planı yaptık her ay vali bey’e bu planı sunuyoruz. Biz de yüklenici firma ile birlikte her gün buradayız. Ne yaptığımızı ve ne yapacağımız biliyoruz. Halkevi binası hakikaten çok titizlikle restore ediliyor. Hem restore ediyoruz hem de güçlendiriyoruz. İşimiz bittiğinde hem sağlam hem de güzel bir yapı ortaya çıkacak” ifadelerine yer verdi.

2024 MAYIS AYINDA TESLİM

Son olarak Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Emrah Çalış konuşmasında, “Allah nasip ederse işi vaktimizden önce bitireceğiz ve 2024’ün mayıs ayında teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.

Covid-19'a yakalanan Nilüfer hastaneye kaldırıldı Covid-19'a yakalanan Nilüfer hastaneye kaldırıldı

whatsapp-image-2023-06-07-at-105727-1