YSK, Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ın adaylık başvurularını kabul etti YSK, Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ın adaylık başvurularını kabul etti

Levent, spekülasyonların artmaması adına 22.00'de yapmayı planladığı açıklamayı öne çekti. Ahbap'a yapılan bağışları hiçbir kuruluşa teslim etmeyeceğinin altını çizen Levent, asıl yapmak istediği açıklamanın bazı kişilerin Ahbap faaliyetlerini sekteye uğratmaya çalışması olduğunu söyledi.

Levent bugün 18.24'te attığı tweette ise spekülasyonların artmaması adına açıklamayı daha önce yapma kararı aldığını, "Bugün akşam saat 22.00 de bir açıklama yapacaktım. O kadar çok spekülasyon yapıldı ki herkes ama herkes toplanan bağışlara el konulacağını, Kızılay’a ya da Afad a aktaracağımı yazıp çiziyor. Olay daha çok büyümesin diye açıklamamı erkenden yapayım dedim" sözleriyle belirtti.

'Paranız benim namusum!'

Paylaşımın devamında Levent Ahbap'a yapılan bağışların güvende olduğunu, "Açıklayacağım durumdan önce şunu söyleyeyim. Sizin paranız benim namusum! Hiç kimseye kuruluşa vermem! Veremem! Kimse de benden istemedi! Şu an yüz binlerce insan evsiz donuyor. İlk iş toki ile görüştüm. Acil konut yaptıracağız!" ifadeleriyle vurguladı.

'Çalışmamızı aksatmaya çalışan işgüzarlar oldu'

Levent asıl yapmak istediği açıklamayı ise şu sözlerle dile getirdi:

"Açıklayacağım konu şuydu: Son 2 günde bazı işgüzarların sahada Ahbap Faaliyetlerinin çalışmalarını aksatmaya yönelik girişimleri olduğunu gördük. Tıkanma noktasına gelmiştik. Dünden beri ilgili yerlere onları şikayetimizi belirttik. Sağ olsun yetkililer olayı çözdüler. Sahadayız."