Anne Destek Programı başladı! Anne Destek Programı başladı!

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, yıllarca atıl ve bakımsız bırakılan Gölkay Park’ı İzmit’e yeniden kazandırıyor. Hak ettiği değere yıllar sonra kavuşacak olan Gölkay Park’ta ekipler titizlikle çalışmalarına devam ediyor. 

SU SPORLARI'NIN MERKEZİ OLACAK

Fen İşleri Müdürlüğünce projesi yapılan Gölkay Park Yeni Nesil Yaşam Alanı’nda oluşturulacak ünitelerde wakeboard, knee board, wake state, fly board, kano ve su kayağı etkinlikleri yapılabilecek. Proje kapsamında sporcular için soyunma ve wc alanlarıyla, ilgili spor ekipmanlarının satışının yapılacağı mağazalar ve yönetim ofisi de yer alacak. 

SOSYAL YAŞAM ALANI

Hem İzmit hem de yakın il ve ilçelere hitap eden popüler bir çekim alanı olması adına çalışmaların sürdüğü alanda vatandaşların kıyıyı kullanabilecekleri ve gölü seyredebilecekleri kentsel donatılar ile proje desteklendi. Proje kapsamında ağaçlı meydan, seyir terası, kıyı oturma birimleri ve çocuk oyun alanları ile vatandaşlara dinlenme alanları sunulacak. 10 adet kafe yapısının tasarlandığı ve bütünlüğün sağlanacağı proje ile vatandaşlar yeşil alanların ve gölün tadını çıkaracak.