CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı bugün CHP İl Binası’nda basın toplantısı gerçekleştirdi, birçok konuya değinen Yıldızlı, Mehmet Ellibeş'e çağrıda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Harun Yıldızlı, gündemi değerlendirmek amacıyla bugün basın mensuplarıyla bir araya geldi. CHP İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısına Yıldızlı’nın yanı sıra, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve il başkan yardımcısı Yaprak Fidancı ve il yöneticileri katıldı.

"TÜM GEZİ ŞEHİTLERİNİ SAYGIYLA ANIYORUM"

15 günde bir yaptıkları basın toplantılarına devam ettiklerini belirten Yıldızlı “Bugün Gezi’de katledilen Ethem Sarısülük’ün ölüm günü. Tüm Gezi şehitlerini bir kez daha saygıyla anıyorum” diyerek konuşmasına başladı. Yıldızlı, “Ülkede derin adaletsizlikler hissedilmeye başlandı. Ekrem İmamaoğlu ve Canan Kaftancıoğlu’na engellemeler devam ediyor. Bu günleri aşacağız. Adalet Yürüyüşü dünya siyaset tarihinde önemli bir yer tutmuştur. Hepimiz hak, hukuk ve adaleti istiyoruz. Genel Başkanımızın bugünkü grup toplantısında, Adalet istiyorsanız bize katılın demişti. Adalet istiyorsanız bize katılın. Olay bir parti olayı olmaktan çıktı. Evlatlarınızın gleceğini düşünüyorsanız bize katılın. İki hafta önce Genel Başkanımızız SADAT’ı ziyaerete gitmişti kapı açılmamıştı. Bugün parti meclis üyelerimiz SADAT hakkında suç duyurusunda bulundu. Biz adaleti sağlayana kadar dimdik duracağız” dedi.

“REMZİ KAYA DÖNEN DOLAPLARI AÇIKLASIN”

Ekonomik sorunları da değerlendiren Yıldızlı “Ülkemizde ekonomi deyince 84 milyon derin bir sıkıntı çekiyor. Saray ve etrafı rahatsız değil sadece. Döviz almış başını gidiyor. Mazot fiyatları takip eilemez boyutta. Yarın yine zam geleceği söyleniyor. Kocaeli’ne baktığımız zaman YHT’ye Haziran ayında yüzde 30 zam yapıldı. Taşımacılar ise zam talebi için UKOME’ye başvurdu. Taksiciler, berberler, lokantıcaların zam talebi var. Esnaflar ile alım gücü sabit kalan vatandaşın arası açılıyor. Vatandaş ile esnaf karşı karşıya geliyor. Bu zam furyası tüm vatandaşlarımızın belini bükmüş durumda. Geçtiğimiz günlerde, BBP İl Başkanı Remzi Kaya’nın açıklamasını hayretle okudum. Siz hırsızsınız ama sizle yürüyeceğiz diyor. Kaya’ya sormak istiyorum: Bu dönen dolapları açıklasın, biz de bilelim halk da bilsin” diye konuştu

Hakan Çakar AKP'yi topa tuttu: "MECLİS ÜYENİZİN EŞİ BÜYÜKŞEHİRE İŞ YAPIYOR!" Hakan Çakar AKP'yi topa tuttu: "MECLİS ÜYENİZİN EŞİ BÜYÜKŞEHİRE İŞ YAPIYOR!"

“HER YAĞMURDA SEL GÖTÜRÜYOR”

Yağışlar sırasında yaşanan sel baskınlarını da gündeme getiren Yıldızlı “Havalar yağışlı ve her seferinde Büyükşehir Belediyesi Başkanı alt ve üst yapı yatırımları yaptığını söylüyor. Ama her yağmurda yolları sel götürüyor. Son yağmurda da kentin her yerini hep birlikte gördük” ifadelerini kullandı.

“KAĞIT TOPLAMA İŞİNİ MÜLTECİLERE VERMİŞLER”

Kağıt toplayıcılarının sorunlarını ele alan Yıldızlı “Hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Kocaeli’de kağıt toplayıcılığı tekele dönmüş. Şöyle bir sorunları var:  Kağıt toplama işi mültecilerin eline verilmiş durumda. Türkiye vatandaşı olan kağıt toplayıcılarına izin verilmiyor, ama mültecilere izin var. Bizim vatandaşımıza izin verilmezken Suriyeli, Afgan nasıl çalışıyor merak ediyorum. Kocaeli’de ne kadar Suriyeli’ye Afgan’a sosyal yardım yapılıyor? Bizim vatandaşımız sıkıntıdayken Suriyeli ve Afaganlılara yapılan yardım nedir açıklamalarını bekliyorum” şeklinde konuştu.

“10’UNCU YIL MARŞI’NDAN RAHATSIZ OLMUŞ”

Kocaeli’de yarım kalan projeleri eleştiren Yıldızlı şöyle devam etti: “Kocaeli bitmeyen projeler kenti. Şehir Hastanesi’nin ne zaman biteceğini merak ediyoruz. Ceditlilerin kira konusunda aksaklıkların olduğunu duyduk. Varsa böyle bir surum acilen çözülmesini istiyoruz. Halkevi binasının artık bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Gölcük Devlet Hastanesi’nin ne zaman biteceğini bilmiyoruz. Çayırova’da devlet hastanesinin ne zaman biteceğini bize bilgi verirlerse kıymetli olur. Dilovası Kömürücüler OSB hala kalkmadı. Bunların akıbetine olacak? Karamürsel Tepeköy Göleti ne olacak? Gebze-Darıca’da açılamayan metro ne olacak? Kocaeli Üniversitesi’nde İlahiyat mezuniyet töreninde çalan 10’uncu Yıl Marşı’ndan TÜGVA İzmit’in eski başkanı Fatih Sultan Öztel rahatsız olmuş. Rahatsız olmaya devam edecek. Bizler oldukça rahatsız olacak. Bazıları da bir Ensar kapatır 5 tane açarım diyordu. Onlar da rahatsız mı acaba 10’uncu Yıl Marşı’ndan?”

“İZMİT BELEDİYESİ’Nİ YALNIZ BIRAKMAYIZ”

‘CHP’liler İzmit Beleiyesi’ni yalnız bırakıyor’ iddialarına açıklama getiren Yıldızlı, “İzmit Belediyesi’ni CHP’liler yalnız bıraktı deniliyor. Hepimizi görev dağılımı çerçevesinde programlara katılıyoruz. Bizim belediyeyi yalnız bırakma gibi bir tutumumuz yoktur. Geçen hafta mahalle başkanları toplantısı yaptık. Toplantı sonucu görev dağılımı yapıldı. Talepleri dinledik. Batı’da da toplanacağız ve mahalle ziyaretlerimize devam edeceğiz. Kocaeli’de 83 bin yeni seçmene Genel Başkanımızın mektubu ulaştırılıyor. Önümüzdeki seçimde ise CHP Kocaeli’de birinci parti olacak.  Öbek örgütlenmesini ilçelerimizle birlikte yapıyoruz. Eş güdümlü çalışıyoruz” dedi.

ELLİBEŞ’E ÇAĞRI: PERŞEMBE GÜNÜ PAZARA GİDELİM

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e cevap veren Yıldızlı, “Ben her gün sahadayım ben onları göremiyorum Gelsinler birlikte yürüyelim. Görelim kimler sahadaymış Bir pazara gitsinler vatandaş görsün, kim sahadaymış değilmiş. Mazot neden bu kadar pahalı anlatsınlar. Girsinler halkın içine. Böyle popülist yaklaşımlarla bir yere varılamaz. Derin bir ekonomik buhran var. Çalışanların her gün maaşları eriyor. Onların ekonomik dertleri yok. Ellibeş bir gün Perşembe Pazarı’na gitsin, yakın kendisi. Perşembe günü pazara gidelim. Ellibeş’e de çağrıda bulunuyorum, buyursun gelsin. Vatandaşı dinleyelim. Oradan kalkalım gidelim otogara. Var mısınız? Hodri meydan. Öyle atıp tumak kolay. Oturdukları yerden öksürmekle olmaz, kendilerini Perşembe günü pazara bekliyoruz” ifadelerini kullandı.