Zafer Partisi'nin kurucularından ve GİK Üyesi Hasan Basri Akşener, görevden alınan Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık'ı eleştirdi.

Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık partisinin Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından görevden alındı ve yerine geçici olarak Ersin Özyılmaz atandı. Bu karar sonrası Ümit Özdağ hakkında ileri geri konuşan Vedat Çalık'ın bu tutumunu Hasan Basri Akşener sert bir dille eleştirdi.

MSÜ 2022 sınav sonuçları AÇIKLANDI! MSÜ 2022 sınav sonuçları AÇIKLANDI!

Hasan Basri Akşener, sosyal medya hesabından şu ifadelerde bulundu:

Hangi parti olursa olsun, bir partide bir makama başkan olanlar görevi devir ederken adam gibi edeceklerine dair yemin etmeli, öyle görev verilmeli.

"GÖREVDEN ALINAN HAKARETLER EDİYOR"

Görev alan methiyeler düzüyor, görevden alınan hakaretler ediyor, böyle fazlasıyla kendini partiden de öne çıkartan tavırlar sergileyenler zaten tersini de yapar.

"KARAKTERSİZLİKTİR"

Ben bugüne kadar hiçbir partiye üye değildim, makam verilir alınır, görevden alınınca çirkefçe uçkur altı yazıp çizmek karaktersizliktir.

"BÖYLE DAVRANAN KİŞİLER ÖVÜLMEMELİ"

Kendini partinin önünde gören her arkadaşa asla görev verilmemeli. Niye parti kurduk, bireysel aktivist tavırlar Türkçü geleneğe de uymuyor. Sol Devrimci parti gibi 5 kişiyle sokak eylemi yapmak ses getirmez. Böyle davranan kişiler övülmemeli.

"SİYASİ NEZAKETSİZLİKTİR"

CHP'li bir ilçe belediyesi hakkındaki iddialara kanunen suç duyurusunda bulunmak yerine, elinde pankartla kapısına gitmek siyasi nezaketsizliktir.

"BÖYLE PSİKOLOJİK BOZUKLUKLAR NORMAL"

Nezaketsiz insanlara, ben genel başkandan başka kimseye hesap vermem diyen insanlara makam verilirse, alındığı zaman böyle psikolojik bozukluklar normal değil mi?

Ekran görüntüsü 2022-07-23 134912