Başkan Nazlıgül'ün açıklaması şöyle:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 yıllık iktidarı döneminde ilk defa bir seçimi kazanamadı. Çünkü 14 Mayıs seçimleri ilk turda bitmedi. 28 Mayıs’ta, 0-0 biten ilk maçın sonucunu tayin etmek için yeniden sandık başına gideceğiz. Ümit ediyorum ki milletimiz, tek adam otoriterliğine son verecek, Türkiye’yi yeniden demokrasiyle buluşturacak, halkımızın sofrasındaki küçülen ekmeği büyütecek, Türk gençlerinin hayallerini tekrar bu vatanda kurmasını sağlayacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu, 13 Cumhurbaşkanımız olarak seçecek. 

MİLLET İTTİFAKI HALİL İBRAHİM SOFRASI
Demokrat Parti İl Başkanı olarak şunu ifade etmeliyim: Bu cumhuriyet nasıl her kesimden, her düşünceden insanımızın omuz omuza vermesiyle kurulduysa, aynı şekilde Millet İttifakı da tıpkı Halil İbrahim Sofrası gibi kimseyi ötekileştirmeden, çok çeşitli fikirleri bir masada bir araya getirdi.

Keşif Yolculuğu.. Keşif Yolculuğu..

Bizlerin önceliği, milletimizin yeniden barışması, huzurun yeniden egemen kılınması, ülkemizin tekrar zenginleşmesidir. Kemal Kılıçdaroğlu da, bu ortaklaşmanın temsilcidir. Bu yüzden sonuna dek ona sahip çıkacağız. 

HAYDİ DEMOKRATLAR KARANLIĞI AYDINLIĞA ÇEVİRELİM
28 Haziran seçimlerine saatler kala, Kemal Kılıçdaroğlu’na verilecek her oyun çocuklarımızın, torunlarımızın özgür, adil, refah dolu bir ülkede yaşamalarını sağlayacağını ifade etmek istiyorum. Halkımızın sandığa gitmekle kalmayıp, kararsızları ikna etmek için çabalamalarının bir vatan borcu olduğuna inanıyorum. Haydi halkım! Haydi Demokratlar! Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapıp 21 yıllık karanlığı aydınlığa çevirelim. Vatanını seven sandığa gelsin!