İtalya’nın Lucca kentinden kalkan Eczacıbaşı Holding çalışanlarının bulunduğu helikopter kayboldu. Helikopterde bulunan 4’ü Türk 7 kişinin cesedine ulaşıldı.

Kocaeli İYİ Parti, İzmit’e çıkarma yaptı Kocaeli İYİ Parti, İzmit’e çıkarma yaptı

Cuma günü sabah saatlerinde yapılan açıklamaya göre, kağıt teknolojileri fuarı için İtalya'ya giden 4 Türk'ün bindiği helikopterden haber alınamadığı duyurulmuştu.

İtalya'nın Lucca kentinde bulunan Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan Agusta Koala AW119 tipi helikopter radarda kayboldu. Helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı’na uçtuğu bildirilirken, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra helikopter ile iletişimin kesildiği açıklandı.

KAYIP HELİKOPTERDE 4 TÜRK VAR!

Kayıp helikopterde bulunan 4 Türk'ün Eczacıbaşı Holding çalışanı olduğu anlaşıldı. Helikopterde bulunan Türklerin isimleri de belli oldu: Eczacıbaşı Holding'e bağlı Altınova'daki İpek Kâğıt Fabrikası Müdürü Arif Cez, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Manisa Yatırım Projeleri Müdürü Serhat Kenar, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Şirketi Fabrikalar Direktörü Altuğ Erbil ve Yatırım Projeleri Müdürü İlker Uçak.

KARAMÜRSEL’DE OTURUYORDU

Helikopterde bulunan 4 Türk’ten biri olan, Karamürsel’de ikamet eden isim Eczacıbaşı Holding’e ait Altınova’da bulunan İpek Kağıt Fabrikasında Fabrika Müdürü olarak görev yapan Arif Cez’di. Maalesef dakikalar önce Arif Cez’in de cesedine ulaşıldı. Arif Cez’in ölüm haberi ailesini ve iş arkadaşlarını yasa boğdu.

whatsapp-image-2022-06-10-at-151038-1654863214

ECZACIBAŞI HOLDİNG'DE 2. HELİKOPTER KAZASI VAKASI

5 YIL ÖNCE TELEVİZYON KULESİNE ÇARPARAK DÜŞMÜŞTÜ

Eczacıbaşı Holding'e ait Sikorsky'nin S-76C tipi helikopter, 10 Mart 2017'de Atatürk Havalimanı'ndan Bozüyük'e gitmek için kalkış yaptıktan sonra sisin de etkisiyle Büyükçekmece'deki televizyon kulesine çarparak düşmüştü. Kazada pilotlar Alaattin Nacar ile Ahmet Bulut ve yolcular Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Ülke Direktörü Salim Özen, Aleksandr Vanin, İgor Kochergin, Luidmila Chuprova ve Elena Badgaran hayatını kaybetmişti.