TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

"1 Mayıs; emeğe, kardeşliğe ve dayanışmaya, insanlar arasında sömürü düzeninin yok edilmesine çağrıdır. Bu amacı gerçekleştirmek için mücadelede kararlılığı gösterme günüdür.

Gözden kaçırmayın

Maltepe Mitingi için 80 otobüs Kocaeli'den yola çıktı Maltepe Mitingi için 80 otobüs Kocaeli'den yola çıktı

1 Mayıs, emekçilerin, emekten yana, haksızlıklara karşı olanların, meydanları dolduran dayanışmasıdır. 1 Mayıs, insanlığın bu evrensel çağrısı için mücadele ederken yaşamını yitirenleri anma günüdür.

1 Mayıs, 1886’dan bugüne sömürüye karşı direnen işçilerin, bu uğurda bedel ödemekten çekinmeyen emekçilerin mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin günüdür.

1 Mayıs, dünyanın her yerinde işçi sınıfının ve emeği ile geçinenlerin her türlü sömürüye ve üreteni ürettiğine yabancılaştıran kapitalist sisteme karşı birlik, mücadele ve dayanışma günüdür.

Hepimiz biliyoruz ki emek olmadan hiçbir şey üretemeyiz. Emeğin önemi ve kutsallığı anlaşıldıkça; paylaşımın ve demokrasi kültürünün egemen olduğu daha güzel bir dünyaya ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen vizyonunu ülke için daha iyi ne yapabilirim üzerine kuran, emeğe ve emekçiye saygı duyan herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlar, İşçilerimizin, memurlarımızın ve tüm emekçilerimizin insanca yaşayabilecekleri, daha güzel bir geleceğe, umuda ve mutluluğa sahip olduğu, işçi-emekçi haklarına saygı temelinde aydınlık bir gelecek temenni ederim."