Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören gazeteci Hıncal Uluç'tan sevindirici haber geldi. Sabah yazarı Donat, sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 8 Temmuz Cuma sabahı hastaneye kaldırılan ve o tarihten bu yana yoğun bakımda tedavisi süren Hıncal Uluç'un sağlık durumu hakkında sevindiren bir gelişme yaşandı.

Sağlık Bakanlığı açıkladı: Vaka ve ölüm sayıları artışta! Sağlık Bakanlığı açıkladı: Vaka ve ölüm sayıları artışta!

'UYANDIRMA İŞLEMİ' BAŞLADI

Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat, duayen gazetecinin sağlık durumu hakkında son bilgileri köşe yazısında okuyucularına aktardı. Donat, yazısını kaleme aldığı saatlerde, doktorların "Hıncal'ı uyandıralım mı? Yoksa bir süre daha uyutalım mı?" noktasında karar aşamasında olduklarını belirtti.
Yavuz Donat yazısının son bölümünde ise Hıncal Uluç'un sevenlerine müjdeli haberi vererek, "Yazımızı yazarken... Son dakika haberi... Doktorlar kararlarını verdiler: Hıncal Uluç'un bağlı olduğu makine... Uyandırmaya ayarlandı. Dün öğle sonu... ‘Uyandırma işlemi’ başladı. Süreç... Yavaş işleyecek... Ağır ağır. Ve... Pazartesi günü, Hıncal tamamen uyandırılmış olacak.” ifadesini kullandı.