İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, Emekevler mahallesinin uzun zamandır devam eden ve çözülmeyen sorunlarını gündeme taşıdı.

Emekevler'in, Kocaman döneminde eski halini arar duruma geldiğini anlatan Tamyüksel; " Sanırım Sayın Başkan Emekevler'e yapılacak hizmetleri, İYİ Parti döneminde yapılması için mi bırakıyor" dedi.

ADETA CEZALANDIRILIYOR GİBİ

Emekevler'in, Ulus Pazarınında taşınması ile birlikte giderek ivme kaybettiğini anlatan Tamyüksel; " Emekevler Mahallemiz, bir tarafında Adapazarı yolu, diğer tarafında Sapanca yolu ile çevrili, içerisinde Özdilek Avm'nin bulunduğu. Aslına bakarsanız muhteva ettiği özellikleri ile bölgede bir çok mahalleye göre coğrafi anlamda şanslı bir mahallemiz.  Fakat gel gelelim, mevcut dönemde Emekevler Mahallesi adeta cezalandırılıyor gibi. 

SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

İlk önce mahallenin esnafına bir gün bile olsa can suyu olan Ulus Pazarı mahalleden ayrıldı, hemen akabinde ise başlayan ama bir türlü bitmeyen altyapı çalışmaları ile Emekevler mahallemiz adeta savaş alanına döndü. 

WhatsApp Image 2022-06-29 at 19.39.41 (4)

ARAÇLARINDA ARIZALAR MEYDANA GELEBİLİR

Bölgede işi olanlar, Araç ile Emekevlerden geçmek yerine, Emekevlerin etrafından dolaşmaya başladı. Taksiciler dahi bu mahalleye müşteri getirmemeye çalışıyor. Çünkü her an ya lastikleri yarılabilir, yada araçlarından başka arızalar meydana gelebilir.

ESNAF ZATEN ZOR DURUMDA

Bakın bu mahallede esnaf zaten zor durumda iken, ekonomik kriz ile boğuşurken, birde bu bir türlü bitmeyen çalışmalar dolayısıyla artık kapılara kilit asacak duruma gelmiş durumdalar. 

DAHA BİR ÇALIŞMA YOK

"6'lı masanın NEFERİ olarak çalışacağız!" "6'lı masanın NEFERİ olarak çalışacağız!"

Düşünün ki; Çalışmaların bittiği sokaklar aylardır, malzeme çöksün bahanesi ile bekletiliyorlar. 4 ay çökme süresi var denilen yerlerde, bugün artık 1 sene dolmuş durumda lakin halen daha bir çalışma yok.

NE GELEN VAR NE GİDEN

Vatandaş Sayın Başkan'ın Sapanca yolunda kiraladığı gençlik merkezine geldiği bir gün, mahallenin içine girmesini ve kendilerine bir hal hatır sormasını bekliyor. Lakin malumunuz, ne gelen var ne giden.. Anlaşılan Emekevler Mahallesi'ne hizmet İYİ Parti döneminde nasip olacak" dedi.

WhatsApp Image 2022-06-29 at 19.35.03