Kocaelispor ve Sakaryaspor 22 Şubat Çarşamba günü, gelirleri Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlara bağışlanmak üzere bir hazırlık maçı oynayacak. Dostluk maçının kararından itibaren taraftar dernekleri çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kocaelispor Taraftar Derneği Hodri Meydan, Tatangalar'ın davetine icabet ettiklerini bildirerek şu paylaşımda bulundu:

"Tatangalar'ın derneğimize yapmış olduğu davete icabet ederek pankartımızı Hatay'a, bölgede depremzedelerimize yardımda bulunan arkadaşlarımıza teslim ettik.

Taraftarlarımızın bir kısmı afet bölgelerinde mücadele ederken, bir kısmımızda yarın oynanacak olan yardım maçında tribünde yerlerimizi alarak depremden etkilenen tüm illerimizi temsil edeceğiz. Sizi en iyi biz anlarız, biz depremin çocuklarıyız!"

WhatsApp Image 2023-02-21 at 13.25.26

Geçtiğimiz günlerde basın açıklamasında bulunan Sakaryaspor Taraftar Derneği Tatangalar, Keçi Yılmaz önderliğinde şu ifadeleri kullandı: 

Büyük ve Katı Sakaryasporlular; Kulübümüzün açıklamış olduğu depremzedelere yardım için yapılacak Kocaelispor-Sakaryaspor karşılaşması için açıklama yapılması hasıl olmuştur. İki kulübün arasında ki rekabet herkes tarafından bilinmektedir. Bu karşılaşmada oluşabilecek en ufak bir olumsuzluk iki kulübünde imajını zedeleyebilecek güçtedir. Tatangalar olarak bizler tüm gücümüzle depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Pankartımız Hatay/Kırıkhan Belediye binasında asılı olup, onlarca arkadaşımız bölgededir. Böyle bir ortamda bu karşılaşmada olmamız çok sağlıklı olmayacaktır.

“HODİ MEYDAN'A ÇAĞRIMIZDIR"

“Buradan Hodri Meydan’a da çağrımızdır; Kırıkhan'a pankartınızla gelin komşu iki şehrin depremzede çocukları olarak buradaki yaraları sarmaya, çocukların yüzünü güldürmeye omuz omuza devam edelim. Bireysel olarak maça gitmek isteyen taraftarlarımız karşılaşmayı yerinde takip edebilir destek olabilir, bizlerde Tatangalar olarak üzerimize düşen biletleri alarak bu görevi yapacağız.  Son olarak yukarıda belirttiğimiz gibi Tatangalar olarak tüm enerjimizle, pankartımızla, canla başla Hatay / Kırıkhan'dayız. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun” 

Geçtiğimiz günlerde basın açıklamasında bulunan Kocaelispor Taraftar Derneği Hodri Meydan, Ferhat Uzun önderliğinde şu ifadeleri kullandı: 

"Geçtiğimiz akşam, kulübümüzün açıklamış olduğu Sakaryaspor ile oynanacak hazırlık maçı duyurusuna istinaden dernek olarak bizlerde açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayız. Öncelikle unutulmamalıdır ki; Ülke olarak son derece zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemde, her ne pahasına olursa olsun içerisinde bulunduğumuz şartlar çerçevesinde Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak bu müsabakanın oynanmasını uygun bulmadığımızı, oynanması istenen bu müsabakanın ileri bir tarihte oynanmasının daha uygun olacağını belirtmek isteriz.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan flaş karar: 4 değil 2 takım! Türkiye Futbol Federasyonu'ndan flaş karar: 4 değil 2 takım!

"YAĞMACILARA, HIRSIZLARA, HAİNLERE HODRİ MEYDAN"

Böyle bir müsabakayı organize etmek yerine, iki kulübün tüm taraftarlarını ortak bir organizasyonda buluşturarak hepimizi afet bölgelerine geniş kapsamlı bir organizasyon düzenleyip, depremden zarar gören illerimizde haince ve sinsice hırsızlık yapan yağmacılara karşı mücadele etmeye göndermenizi talep ediyoruz. Yağmacılara, hırsızlara, hainlere Hodri Meydan!"