Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi kararına aykırı gelerek, İzmit Cumhuriyet Parkı ile baskılarını sürdürüyor.Konuyla ilgili peş peşe açıklamalar sürüyor.

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar da konuya ilişkin açtı ağzını yumdu gözünü.

Başkan Çakar şunları kaydetti:

"17.02.2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 433 nolu kararına göre, 20 dönüm altındaki parkların sorumluluğu ilçe belediyesine aittir.

Kendi belediye meclisinin aldığı kararı İzmit Belediyesi’nin Akp tarafından yönetildiği dönemde, 
kusursuz uygulamıştır.

Bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, kendi aldığı meclis kararlarını tanımadığına şahit oluyoruz.
Hukuk tanımazlar, kendi verdiği kararı da tanımamaya başladılar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 10.08.2022 tarih ve 00002268006 sayılı İzmit Belediyesi’ne hitaben yazdığı yazı ile İzmit Belediyesini kaybetmenin ve ilk genel seçimde hükümeti ve sonrasında da yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi’ni de kaybedeceklerinin farkında olduklarını, bir kez daha anlamış olduk.

YILLARDIR ÖZEL İŞLETMELERE VERDİLER TEK ÇİVİ ÇAKMADILAR
Yıllardır Cumhuriyet Parkını, özel işletmelere veren, yıllarca bir çivi çakmayan zihniyetin aklına, birdenbire proje yapmak geldi.

İzmit Belediyesi’nin düzenleme çalışmaları üzerine yeşeren bu korkunuzun, sosyal belediyeciliğin halkımız tarafından karşılık görmesidir. Bırakın, halkımızı daha huzurlu, daha temiz ve daha ekonomik bir alana kavuşturalım, Siz de sosyal belediyeciliğin lale, çiçek, böcekten ibaret olmadığını biliyorsunuz.

SİZ GÖRÜNTÜ BİZ HİZMET PEŞİNDEYİZ

Siz görüntü, biz ise hizmet peşindeyiz. Atın korkularınızı ve hizmetin karşısında durmaktan vazgeçin.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, belli ki proje üretemediği için Cumhuriyet Parkı üzerinden polemik yaratma çabasında.

Belli ki; araç satın alma konusunda Başiskele Belediyesi’ne tanınan imkanlar nasıl İzmit Belediyesi’ne tanınmadıysa, nasıl kavga konusu edildiyse, aynı şekilde İzmit Belediyesi’ni dışlamaya devam edeceksiniz.
Sadece CHP'li olduğu için, sadece kaybettiğiniz belediye olduğu için. İzmit Belediyesi’nin projelerini gerçekleştirmesine ve İzmit halkının menfaatine koyduğunuz engellerin yerine muhalefet dışında bir şey yapmamak üzerine kurulu düzeninizi değiştirin.

Fuar alanını, çöplüğe çevirdiniz. Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur sebebi ile Kocaeli’nde yine neredeyse her yeri sel götürdü, halk mağdur oldu. 

Biz sizden birşey istemiyoruz, GÖLGE ETMEYİN YETER!
Ama Billboardları süslemek, mitinge insanları davet etmek, emekçileri mitinge katılıma zorlamak dışında halk için çalışın.

Halkın sözde değil, gerçekte yanında olun. Yeni sloganınız “yan yatınca oluyor” şeklinde değiştiyse de bilelim."

İlk kez paylaşıldı: Sosyal konutlar böyle olacak İlk kez paylaşıldı: Sosyal konutlar böyle olacak