çalışmaların durumu ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Çocukların belediyesi İzmit Belediyesi tarafından Tüysüzler Mahallesi’nde faaliyete geçirilecek olan Tüysüzler Çınar Çocuk Evi çalışmalarında sona gelindi. Çocukların okul öncesi eğitim alacağı ve geleceğe umutla bakacakları ikinci Çınar Çocuk Evi’nde incelemelerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vatandaşları çalışmaların durumu ve süreç ile ilgili bilgilendirdi. 

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ YARATIYORUZ

Başkan Hürriyet, ”Tüysüzler kreşimiz üzerinde titizlikle çalıştığımız, çok emek harcadığımız ve özel kreşlerde bile bulunmayan özellikler ve yapı alanları ile çok büyük bir bahçe alanı olan kıymetli bir kreş olacak. “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir” sözü ile Atamızın bize göstermiş olduğu yolda ilerliyoruz. Biz eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya çalışıyoruz. Her yaş grubundaki çocuğumuza eğitim imkanları sunmaya çalışıyoruz. 

‘Mor Yerleşke Konteynerleri’ artık İzmit’te ‘Mor Yerleşke Konteynerleri’ artık İzmit’te

CIVIL CIVIL BİR BAHÇE ALANI OLUŞTURDUK

Kreşlerimizin en önemli özelliği çok büyük bahçe alanlarının olması. Bu alan toplamda 5 dönüm. Yaklaşık 500 metrekare alanı kapalı alan, geri kalan 4,5 dönümlük alan tamamen bahçe. Çocukların seveceği şekilde renkli, cıvıl cıvıl bir bahçe alanı oluşturduk. Tüysüzler Çınar Çocuk Evi’nde toplamda 5 adet dersliğimiz var. Yaklaşık 100 çocuğa hizmet edecek kapasitesi var. Sınıfların haricinde sanat odası, etkinlik odası, müzik odası, yemekhane alanı, idari alan ve güvenlik alanı var. 

EN İNCE DETAYINA KADAR DÜŞÜNDÜK

En ince detayına kadar düşünülmüş önemli bir alan. 24 saat kayıt altında bir kamera sistemimiz var. Çocukların bir kaza yaşamaması için her türlü önlemi alıyoruz. Sınıflarımıza Yeşilçam ustalarının isimlerini verdik. Çocuklarımız o değerleri de unutmasın, öğrensinler istiyoruz. Yakın zamanda mobilyalarımız da geldiğinde tamamen kullanılabilir hale gelmiş olacak. Uzman öğretmenlerimizle çocuklarımıza hizmet verecek olan ikinci kreşimizi çok önemsiyoruz. Çocuklarımız gerçekten burayı çok sevecekler” ifadelerini kullandı.