31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde, İzmit Belediye Başkanlığı için AKP’den Sibel Gönül CHP’den Fatma Kaplan Hürriyet aday olmuştu.

İki kadın adayın ilk kez yarıştığı seçimlerde kim kazanırsa kazansın Leyla Atakan’dan sonra İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna ikinci bir kadın oturacaktı.

Ülkemizde Leyla Atakan’ın açık seçimle belediye başkanı olan ilk kadındı ve CHP’liydi.

İzmit’te ikinci kadın belediye başkanının yine CHP’li olması için farklı bir çalışma gerekiyordu.

Bir de 15 yıldır AKP’nin elinde bulunan İzmit Belediye Başkanlığı seçiminin kazanılması önemli bir viraj olarak da yorumlanıyordu.

CHP İzmit ve Kocaeli Örgütü yoğun bir çalışma içerisine girdi.

Bu çalışmanın içerisinde partide aktif bir görevi olmamasına karşın CHP İzmit örgütünün öne çıkan isimlerinin başında yer alan Alpaslan Seymen deyim yerindeyse çizmelerini giydi,

1989 yerel seçimlerinde Sefa Sirmen’in ANAP’lı Necati Gençoğlu’nu geride bırakarak İzmit Belediye Başkanlığı’nı kazanmasında oynadığı rol gibi yoğun bir çalışma sergiledi.

İzmitlilerin tercihleriyle de CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet Leyla Atakan’dan sonra İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ikinci kadın olma unvanını elde etti.

Yaklaşık 3 yıldır görevde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i yıpratmak için bir çok asılsız  iddialar ortaya atıldı. Dedikodular üretildi.

Olağan üstü kongreye SON 25 İMZA! Olağan üstü kongreye SON 25 İMZA!

Bu dedikodular arasında seçimlerde koşulsuz destek veren ve sahada maddi manevi çalışma yapan 'Alpaslan Seymen ile Fatma Kaplan Hürriyet arasında sorun var. Görüşmüyorlar. Birbirlerine selam daha vermiyorlar' şeklinde asılsız sözler de yer aldı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile Alpaslan Seymen bu iddialara,

CHP İl Örgütü’nün binasının önünde bu yıl ilk kez düzenlediği Kurban Bayramı etkinliğinde bir araya gelerek yanıt verdiler.

Seymen ve Hürriyet ayak üstü gülen yüzleriyle sohbet ederek adeta düşman çatlattılar.

Bu birliktelik sonrasında ikili hakkında uzun süre asılsız dedikodular üretilmez diye düşünüyoruz…

HÜRRİYET ALPASLAN SEYMEN 1