Büyükşehir’in Sabri Yalım Parkı’nı da boşaltmalarını istediklerini söyleyerek “Oradaki niyeti de çok iyi biliyoruz. Kanun ve kurulları kullanarak proje yapıyoruz ayağına demokratik kitle örgütlerine ket vurmak istiyorlar” dedi.

"ŞAŞKIN ŞAŞKIN İZLİYORUM"

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyet Parkı’ndan sonra nur topu gibi bir sorunumuz daha oldu. Bugün yeni bir yazı geldi. Belediyemizin önündeki küçücük Sabri Yalım Parkı’nı da istiyorlarmış. Diyorlar ki boşaltın. Proje yapacaklarmış. Şaşkın şaşkın izliyorum artık. Burası bitti şimdi de Sabri Yalım Parkı’nı almak istiyorlar. Aslında oradaki niyeti de biliyoruz. Orası bir demokrasi parkı aynı zamanda ve bütün demokratik kitle örgütlerinin basın açıklaması yaptığı, yan yana durduğu, dayanışma gösterdiği, ne zaman bir haklı mücadele olsa toplanma alanı olan aynı zamanda manevi bir değeri de olan bir park. 

“BİZİM MÜCADELEMİZ BİTMEYECEK”

Her zaman olduğu gibi bu maneviyatı yok etmek için, bu eserleri yok etmek için bahane uydurarak, kanun ve kurulları kullanarak proje yapıyoruz ayağına demokratik kitle örgütlerine ket vurmak istiyorlar. O basın açıklaması yapılacak alanları katletmek istiyorlar, tüm dertleri bu. Çardaktepe’de de aynı mücadeleyi veriyoruz. Yani bizim mücadelemiz bitmeyecek, rantçılarla mücadelemiz bitmeyecek. Biliyoruz ki siz varsınız, cesursunuz. O cesareti de biz sizden alıyoruz. Hep beraber yan yana olacağız” dedi

İzmit Belediyesi'nden Serdar’a bir yeni merdiven daha İzmit Belediyesi'nden Serdar’a bir yeni merdiven daha

Hürriyet Cumhuriyet Parkı’nın ardından Sabri Yalım Parkı’nı da istiyorlar (4)