İzmit’te faaliyet gösteren Balkan dernekleri ile birlikte Balkanlarda bir dizi ziyaret programı gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,

İzmit’in kardeş şehri olan Bulgaristan Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım’ın konuğu oldu.

Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde çalışmalar devam ediyor Otizm Spor ve Yaşam Evi’nde çalışmalar devam ediyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kentte faaliyet gösteren 14 Balkan derneği ile birlikte Balkan ziyaretleri kapsamında İzmit’in kardeş şehri olan Bulgaristan Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım’ı ziyaret etti. Daha önce İzmit’te ağırladığı Başkan Kazım’a iade-i ziyaret gerçekleştiren Başkan Hürriyet, misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etti. 

KARDEŞLİK İLİŞKİLERİ CANLANIYOR

Ziyaret kapsamında iki kardeş şehrin belediye başkanları İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım, İzmit’te ve Mestanlı’da gerçekleştirdikleri kadın çalışmaları üzerine bilgi paylaşımında bulundular. İki belediye arasındaki kardeşlik ilişkilerini canlandıracak çalışmalar üzerine uzun süre sohbet ettiler. 

TEŞEKKÜR ETTİ

Her iki başkanın da iki şehir arasındaki işbirliğini arttırmaya yönelik fikirlerini aktardığı ziyarette Başkan Hürriyet, mevkidaşına İZGİM’de kadınların ürettiği el emeği ve geri dönüştürülebilir olan İzmit’in sembolü Çınar ürünlerinden hediye etti. Başkan Kazım nazik ziyaretlerinden ötürü Başkan Hürriyet ve beraberindeki ekibe teşekkürlerini sundu.