Bu zafere ulaşabilmek aylar sürdü…

Kamuoyu haftalarca; “CHP İzmit’e kimi aday gösterecek” diyerek başladı sorgulamaya… Kulisler, kulisler, kulisler…

Beni bilirsiniz, reaksiyonu hızlı veririm.

‘Aman önce birileri yazsın, ben de ego incinirliği yaşamadan onlardan esinlenir görüş belirtirim’ diyen garantici ‘analizci’lerden olmadım hiçbir zaman.

Nitekim daha ortada adı bile yokken sosyal medyaya not düştüm: “CHP aklını kullanmalı ve demokrasi mücadelesinde 15 kahramandan biri ilan edilen "Fatma Kaplan Hürriyet’i ne yapıp edip İzmit Belediyesi’ne aday olmaya ikna etmeli, bu sayede en azından 1 belediyeyi garantiler” dedim.

Bana göre gerçekleşmesi ‘mucize’ idi çünkü CHP’nin bunu yapacağı ihtimali bende hep zayıftı. Adaylığı gerçekleştiği gün de en çok şaşıran ve sevinenlerden biriydim kuşkusuz.

Eş zamanlı olarak; Akp’nin aday belirleme süreci devam ederken de: İzmit’i bekletmelerinin tek sebebi Hürriyet’in karşısına yüzde 90 ‘kadın’ aday çıkaracaklar’ diye açıkladım, hatta aday adayı olan isim Sibel Gönül için: “Çok zayıf ihtimal parti çatırdar” demelerine rağmen ısrarkar oldum. Yine öngörüm gerçek oldu. Parti çatırdadı o ayrı.

* * *

Fatma Kaplan Hürriyet; İzmit halkının muhalefete susamışlığının içinde açmış bir çiçektir. Mazbata tören günü de İzmit halkı ona olan sevgisini ve güvenini en son kez göstermiştir.

Fatma hanımın işi çok zor. Bunu anlamak için çok zeki olmak da gerekmiyor. Çünkü şimdi o peşin güvenin ve sevginin karşılığını vermek zorunda. Zira kamuoyunun beklenti çıtası son derece yüksek artık.

Mazbatayı alacaktı aldıydı kısmı da halloldu ve sıra geldi ‘ekibini’ kurmaya…

* * *

Bir yönetici kendi takımını kurmalıdır. O sebepten, 'Nevzat Doğan’dan kalan iki başkan yardımcısı ile çalışmayı sürdürecek' kulisi bence hikaye.

Açıklandığı gün herkesin burun kıvırdığı ve “CHP İzmit’i kaybetti” dedikleri meclis aday listesini hazırlayabilecek feraseti göstermesiyle bile; akıllı-yenilikçi ve yürekli bir kadın olduğunu ispatlayan Hürriyet’in böylesi bir yanlışa imza atacağı düşüncesi, kendisinden beklenilecek son şey bence.

Yakın çalışma ekibinde bulundurması ihtimali yüksek olabilecek isimler var kafamda…

Hüseyin Erol…

Hüseyin Erol’u İzmit’te tanımayan kalmış mıdır bilmiyorum. Yıllardır partili kimliğinin ötesine geçmiş bir ‘fahri kent önderliği’ kimliği var kendisinin.

Bu fahri kent önderliği kimliği nereden geliyor?

Yerelde yaşam büyükşehirlerde yaşamaktan farklıdır.

Evet Kocaeli Büyükşehir olmuştur, şehir çok göç almıştır ama İzmit; yüzyılın alışkanlığından halen sıyrılamamış ve kentin nüvesi olan yerli aileler alışkanlıklarını her şeye rağmen korumaktadır.

Korumalıdır da… Köksüz bir kent; tacirlerin geçiş noktası olarak kalmaktan öte gidemez.

Bu gerçeği bilen; geçmiş İzmit’in değerlerini ve tarihini korumaya çalışan belli başlı isimlerden biridir Sn. Hüseyin Erol.

Kentin önderliği kimliği; ne İzmit’in göbeğindeki Fethiye Caddesi esnaflığından gelir ne de CHP’li titrinden.

Atatürkçü kimliği olan, insan ilişkilerinde titiz, İzmit için üretmek işine kafayı takmış bir adamdır Hüseyin Erol.

Çağın gerçeği olan ‘sosyal medya’ mucizesini de kaçırmamıştır.

BİZ İZMİTİZ adında kurduğu 30 bine yakın üyesi bulunan sosyal medya platformunun üzerinden;

Yıllardır biriktirdiği İzmit’in tarihi ve kültürel arşiv-dökümantasyonu platform aracılığıyla paylaşmaktadır.

Kent hafızasını bir türlü oluşturamamış bir kent için bu yapılan müthiş bir iştir. Kent hafızasına katkı koyacak olan her belge geleceğe iz bırakacaktır.

Siyasi yöneticilerin eksik kaldığı ya da görmezden geldiği tüm problemlerde Hüseyin Erol yıllardır bir ‘sivil toplum sözcüsü’ olarak hareket etmiştir.

Kentin sivrisinek probleminden; kentlinin yaşadığı diğer tüm sıkıntılara parmak basıp gruptan haberlendiren ve kamuoyu oluşturarak sorunların çözümü noktasında siyasi kent yöneticilerini ‘uyaran’ kişi olmuştur.

Düğün ve cenazelerde başı çekmiş -ki özellikle de ‘vefat duyuruları’ ile kentliyi bilgilendirme ve üzüntüyü de paylaşarak hafifletme konusunda ciddi bir öncü olmaktadır.

Gerçekleştirilen platform etkinlikleriyle; kentli için çimento görevi görmüş ve birleştirerek sevgi ve dayanışmayı ön planda tutmaktadır.

Kentlinin evlatlarının başarılarının daimi takipçisi olmuş, tüm arka plan ilişkileriyle insanların ‘mutluluğu’ için bir elçi görevi gerçekleştirmektedir.

Tüm bunların ışığında son derece iddia ile belirtiyorum ki; Fatma Kaplan Hürriyet’in en akılcı işlerinden birisi Hüseyin Erol’u yardımcılarından biri olarak görevlendirmek olacaktır.

Tahminim de gönlüm de bu yöndedir.

* * *

Yarın meclis ilk toplantısını gerçekleştirecek…

Fatma Kaplan Hürriyet’in ekibini tamamen kurmasından hemen sonra yapacağı ilk iş; geri dönük 15 senenin olası usulsüzlükler araştırmasını yaptırması ve belediyede olası ‘yanlış ya da kamu zararına yapılmış’ işlerin ortaya çıkarılmasını sağlamak için gereğini yapmak olacaktır.

İşini iyi yapan belediye görevlilerinin işine son vermemek bir erdemdir kuşkusuz ama bir o kadar da kamunun zararına işlemiş konuları ve muhataplarını ortaya çıkarıp deşifre etmek de aynı şekilde yeni belediye başkanından beklenen ilk şeydir.

Takipçisi olmayı sürdüreceğiz kuşkusuz… Kolaylıklar dileyerek…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cemil 2019-04-19 20:49:42

Öncelikle bu yazıyı yazan kardeşimize canı gönülden teşekkür ederim. Çok güzel dile getirmiş ve Fatma hanım başkanımızı tebrik ederim Hüseyin Erol abimiz muhakkak bu ekipte yer almalı izmit’i daha güzel yerlere getireceklerdir ben fatma başkanıma be hüseyin abime sonuna kadar güveniyorum Saygılar.

Avatar
Cemil 2019-04-19 16:14:07

Fatma Hanıma yürekten başarılar. Başarılı olmak zorunda farkını göstermek zorunda. Bunu yaparkende dediğiniz gibi ekip çok önemli.
Başkan Yardımcıları kendisi gibi yürekli, candan, sıcakkanlı, insanlarla iletişimi iyi olan kişilerden oluşmalı. Kenti, insanını ve ihtiyaçlarını bilmeli.
Dolayısıyla Hüseyin Erol ismi tartışılmayacak bir isimdir. Faydası çok olacaktır.

Avatar
Semra 2019-04-19 16:41:15

Fatma hanımı çok seviyoruz. Hüseyin bey konusundaki düşüncenize katılıyorumBu kentin tek sözcüsü gibi yıllardır uğraşıyor kendisi. İnşAllah da Fatma hanımla beraber çalışacaklardır. Sizi de takip ediyor ve seviyoruz. Kentimize hayırlı uğurlu olsun

Avatar
Emine Keskin 2019-04-19 17:10:49

Sevgili Duygu yukarıda yazdıklarını okudum çok beğendim Fatma hanımı çok severiz genç dinamik çalışkan bir İzmitli,Hüseyin Erol konusunda çok doğru bir karar olur. öncelikle bürokrasiyi bilen sağlam bir karakteri olan değerli bir evladımız. bu şehri bir arada tutmaya çalışması 30 bin kişiyi geçen sayfasında sıcak ailele ortamı oluşturdu Sayın belediye başkanımızla uyumlu çalışabileceğini düşündüğüm için bende sana katılıyorum.

Avatar
Serpil Çalışkan 2019-04-19 18:42:03

İzmit gerçekten nefes aldı. Fatma Hanım ile İzmit gülümseyecek. Çok iyi hizmetler vereceğine inancım tamdır. Yazınızın adı geçen ve Fatma hanımın ekibine almasını istediğiniz kişi Hüseyin Erolu ise 25 yıldan bu yana GKD başkanlığı döneminden bu yana tanıyorum. Çok başarılı, dürüst karakterli sevilen bir kişi olduğunu biliyorum. Umarım belediyede Fatma başkan ile beraber çalışırlar.

Avatar
EMİNE KESKİN 2019-04-19 22:44:23

Öncelikle bir yorum yapmıyorsun bu 1 - 2 ciside trollük yapıyorsun önce kendi adını kullan komedi ne be seçimden öncede sizdiniz değilmi Hüseyin Erolu karalıyan bırakın bu işleri Güneş balçıkla sıvanmaz. Hüseyin Erolun tırnağı bile olamazssınız senin diplooman varda ne olmuş adam olamamışsın. ben zaten particiliği hiç sevmem nedenide sizin gibi saman altından su yürütenlerin yüzünden.

Avatar
şeref 2019-04-20 04:53:59

Herkese aynı samimiyetle yaklaşan ve pozitif enerjisi yüksek Fatma Kaplan Hürriyet'e başarılar diliyorum.
Dünyanın en güçlü silahını(EKİP) keşfeden insanoğlunu büyük zaferler bekliyor.
Kentimizin ruhu gibi çalışan ve en hassasiyitele bunlara çözümüler üretmeyi görev edinmiş bir gönüllülüdür Hüseyin Erol ismi.

Avatar
Komedi 2019-04-19 19:01:35

Hüseyin Erol hangi diplama veya hangi genç yaş ile bir yerlere gelecek? Belediye yönetmek için facebookta balon 30 bin lik gruplar mı kurmak gerekiyor? Bumudur liyakat anlayışınız? Belediye de CHP örgütleri de Hüseyin Erol'la kalmadı. Hüseyin Bey il yönetici iken yapılan oy hırsızlığına göz yumdu. Defalarca denendi. Artık yeni yüzler ile devam edilecek

Misafir Avatar
Esnaf 2019-04-19 20:40:26 @Komedi

Komedi rumuzlu arkadaşa cevap vermeye değmez ama yazayım. Diploma cehaleti alıyor, eşeklik baki kalıyor. Sen sanıyorum sırf hüseyin erol kıskançlığı ile hareket edip yazmışsın. Nice diplomalı insanlar var, hüseyin ağabeyin yaptığı işleri akıllarından bile geçiremezler. Boş konuşuyorsun yani. Toplasana 30 kişiyi.

Beğenmedim! (2)