Siyasi partilerde 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Çalışmaların yönetileceği “Seçim Koordinasyon Merkezleri”nde görev alacak başkanlar ve onların ekipleri şekillenmeye başladı.

Ülkemiz için, kentimiz için, geleceğimiz için çok kritik olan 14 Mayıs’taki seçim için CHP İzmit İlçe Başkanı olarak atanan Gökhan Darcan ve kurul üyeleri 2019 yerel seçimlerinde SKM içinde yer alan ve önemli çalışmalara imza atan Hakan Tanta’yı SKM’nin başına getirdi.

Bu atama sonrasında Tanta, İzmit İlçede ilk toplantısını Ahmet Kavurmacı, Av. Saffet Koşar, Cüneyt Atilla ve Arda Başaran gibi isimlerle bir araya gelerek yaptı.

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde İzmit SKM’de yer alıp mali işler ve proje sorumlu olan Hakan Tanta yoğun bir çalışma gerçekleştirilip seçimin kazanılmasında önemli katkı sağlamıştı.

İzmit Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Tanta,

İzmit Belediye Başkan Yardımcılığı ile başkanvekilliği görevini de üstlenmişti.  

Daha sonra başkan Hürriyet ile belediyedeki işleyiş konusunda fikir ayrılığına düşüp bu iki görevden istifa etti.

CHP Meclis üyeliğini ise sürdürmeye devam etti.

Tanta’nın İzmit SKM’nin başına getirilmesi sonrasında,

Gerek parti içinde gerekse diğer siyasi partilerde yer alanlar, Tanta ve Hürriyet’in aralarında problem var seçim çalışmalarını nasıl yürütecekler?

Sorusuna yanıt aramaya başladılar.

Ben bu sorunun yanıtını şöyle vermek istiyorum.

İzmit ve Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanınan sosyal hayatın içinde her zaman olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren, ülkenin daha çağdaş, demokrasinin her yerde işlediği geleceğimizin daha güzel olmasından yana tavır alan Hakan Tanta, İzmit SKM’nin başında ekibiyle birlikte örgüt ile omuz omuza seçim çalışmalarını yürütecek.

Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın

15 yıllık AKP iktidarına son verip İzmit Belediye Başkanı olan CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet belediyedeki ve deprem bölgesindeki çalışmalarını başarıyla sürdürmeye devam edecek.

Seçim çalışması yapılacağı zamanda örgütle SKM Başkanı ve ekibiyle, bir araya gelip Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin seçimi kazanması için mücadelesini ortaya koyacak.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugüne kadar gösterdiği performansla, ürettiği projelerle, deprem bölgesinde yaptıklarıyla takdir edilen bir başkan olarak kent siyasetinde yerini aldı.

Seçim çalışmalarını da çok daha farklı bir şekilde gerçekleştirecek ve kazanılması için katkı koyacak.

Değerli okurlar,

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in

CHP İzmit SKM Başkanı Hakan Tanta’nın,

2019’daki yerel seçimlerde yaptığı çalışmaların üstüne koyarak ve elde ettikleri tecrübelerden yararlanarak 14 Mayıs seçimleri için yapacakları çalışmalar muhaliflerin beklediği gibi sorun oluşturmayacak daha çok katkı sağlayacak.

Çünkü,

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,

CHP SKM İzmit Başkanı Hakan Tanta,

kendi görevlerini başarıyla yapmak için çalışacaklar…