İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleşti. Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda 2022 yılı denetim raporları ile ilgili değerlendirmede bulunan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Yaklaşık 25 gün süren evrak inceleme sürecinde Muharrem Tutuş, Fikret Hocaoğlu, Engin Duymaz ve Tuncay Aşkın’a emekleri için teşekkür ediyorum. 4734 sayılı kamu ihale kanunu kapsamında 21 ve 22. maddedeki doğrudan temin yöntemi ile yapılan bütçe harcamalarının usule uygun yapıldığı, en az 3 firmadan teklif alınarak en düşük teklifi veren firmaya iş verildiği ve piyasa fiyat piyasa araştırma tutanağı tablosunda tespit edilmiştir.

“MEVZUATA AYKIRI OLMADIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR”

İzmit Belediyesi, larva ile mücadeleye hız verdi İzmit Belediyesi, larva ile mücadeleye hız verdi

Aynı kanunun ihale yöntemleri ile yapılan ihale dosyaları da incelenmiş olup ihalelerin EKAP üzerinden e-ihale yöntemi ile yapıldığı ve mevzuata aykırı hiçbir iş olmadığı tespit edilmiştir. Stratejik planın yönetsel gelişimi ve yeniliği sağlamak başlıklı ihale ile alınan tutarların oranı, performans göstergesinde görüldüğü üzere 4734 sayılı kamu ihale kanunu kapsamında yapılan bütün harcamalar içerisinde ihale yönetimi ile yapılan harcamaların yöntemi yüzde 71 olarak gerçekleşmiştir.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ”

İnsan kaynaklarına ait olan bölümde de maaş, mesai benzeri vb. harcama evrakları incelenmiştir. Mesailer ile ilgili 4857 sayılı iş kanununda bir yılda en fazla 270 saat mesai yapılacağı bunu aşan personelin de rızasının alınacağı belirtilmiştir. Yapılan incelemelerin üstüne personelin rızasının alındığı tespit edilmiştir. Denetim Komisyonu çalışması sürecinde istenen belgeler sunulmuştur. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.