Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, işletmelerin yıllık işletme cetvelinin 5 Mayıs 2022 tarihine kadar gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, yıllık işletme cetveli ile ilgili duyuru yaptı. Aydın, işletme cetvellerinin Nisan ayı sonuna kadar gönderilmesi gerektiğini, bu tarihin Ramazan Bayramı tatiline denk gelmesi nedeniyle 5 Mayıs 2022 tarihine kadar söz konusu belgelerin il müdürlüğüne gönderilebileceğini ifade etti.

Diğer yandan yıllık işletme cetvellerini göndermeyen işletmelere idari para cezası uygulanacağını belirten Aydın ayrıca ilimizde 2019 yılında yıllık işletme cetvelini göndermeyen 100 işletmenin de kapatıldığını bildirdi.

İNTERNET ÜZERİNDEN

6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi siciline kayıtlı işletmelerin 2021 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini, en geç 30 Nisan 2022 tarihi saat 24:00'e kadar gönderilmesi gerekmekte. (30 Nisan günü resmi tatile denk gelmesi ve akabinde bayram tatili geldiğinden cetvel verme süresi 5 Mayıs 2022 tarihine uzatılacaktır.) Bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacak.

Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı... Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı...

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girilerek bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetveli doldurulduktan sonra ‘il müdürlüğüne gönder’ butonu kullanılarak gönderme işleminin tamamlanması gerekmekte.

Gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacak. Destek için 09:00-17:00 saatleri arasında irtibat numarası: 444 61 00 (aranarak önce 2’ye tuşlanıp ardından ilgili ilin plaka numarası kodlanarak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerimize ulaşabilmektedir.)

YILLIK İŞLETME CETVELLERİ İLE İLGİLİ BASIN DUYURUSU