CHP'de 'değişim' çağrılarının ve 'değişim' tartışmalarının önemli aktörlerinden olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın toplantısı düzenledi. CHP genel başkanlığı adaylığı için birçok partilinin adı geçerken, en merak edilen ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olup olmayacağı.

"Kendimi İstanbul'a mühürledim"

İmamoğlu, "Partiler ötesi İstanbul ittifakını kurmak için elimden geleni yapacağım. Ben de kendimi İstanbul'a mühürlü kabul ediyorum" diyerek yeniden İBB Başkanlığına aday olacağının sinyalini verdi.

Mühendis, mimar ve şehir plancıları sordu: Boşuna mı okuduk? Mühendis, mimar ve şehir plancıları sordu: Boşuna mı okuduk?

"İstanbul İttifakı'nı en güçlü şekilde kuracağım"

Mayıs seçimlerine değinen İmamoğlu seçimden sonra sergilenen tavırları eleştirdi. "28 Mayıs gecesinden başlayarak ortaya konan tavır partililerimizi ve seçmenlerimizi anlamak kaygısından çok uzaktır" diyen İmamoğlu, bir seçimin daha kaybedilemeyeceğini vurguladı:

"Bu uğurda partimin değişimi ve dönüşümü siyaset hayatımın çok önemli misyonudur. Yürüdüğüm ve ulaşmak istediğim menzil de bu değişim ve dönüşümdür. Sevgili Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarım artık Cumhuriyet Halk Partisi seçim kaybedemez. İkinci parti olmakla övünemez övünmemeli. Cumhuriyet Halk Partisi önderliğinde toplumsal ve siyasal muhalefetin yerel seçimleri kazanması bir zorunluluktur.

Kentine sahip çıkan oyuna sahip çıkan İstanbul gönüllüleriyle tekrar İstanbul ittifakını en güçlü şekilde kurmaya geliyorum. Tüm vatandaşlarımı bu yürüyüşe davet ediyorum. İnanın her şey çok güzel olacak."