İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti yöneticileriyle görüşmek üzere genel merkez binasına geldi. Akşener’i genel merkez ek binasına gelişinde İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve diğer yetkililer karşıladı.

"Kılıçdaroğlu'nın talimatıyla gittiler"

Halk TV yayınında gazeteci İsmail Küçükkaya kendisine üst düzey İYİ Partili bir kaynaktan gelen mesajı paylaştı. Özel yayına katılan Küçükkaya son gelişmeleri aktardı.

Kocaeli iftar vakti SAAT KAÇTA? Kocaeli iftar vakti SAAT KAÇTA?

Akşener'in bugün toplantıya katılabileceğini belirten Küçükkaya, Akşener'e yakın bir isimden "Anlaşıyoruz" mesajı geldiğini kaydetti. Küçükkaya, "Kemal Bey en az 7-8 isim aracı olarak gitti. Bu iş düzelsin masaya otursun diye çok sayıda bildirim gitti. Çok sayıda.. Hepsine de 'tamam' demiş Kılıçdaroğlu. Akşener bugün toplantıya gelebilir. Meral Hanım'ın etrafında çok yakın birisinden mesaj geldi. Çok yakın kurmayından 'Anlaşıyoruz' diye mesaj geldi" dedi.

İki Başkan Genel Merkez'de

İYİ Parti Genel Başkanının kurmaylarıyla toplantı yapacağı saatlerde kulislere, üst düzey bir ziyaretin beklediği haberi yansıdı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezi'nde bir görüşme gerçekleştirdi.

Ekrem İmamoğlu toplantının ardından, "Değerli Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun bilgisiyle gerçekleştiriyoruz. Biz Türkiye'mizin özellikle depremle birlikte yaşadığı zor günlerde milletimizin geleceği açısında altılı masanın stratejisinin varlığının önemimin bilincindeyiz."

Mansur Yavaş ise "Bizler millet ittifakının belediye başkanıyız. Hep birlikte bir araya geldik Ankara İstanbul gibi büyükşehirleri kazandık. Önümüzde seçim var. Milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Tekrar bir araya gelinmesi halkımızın arzusu. Bunu da ilettik" dedi.

MİLLET İTİFAKI'NIN TOPLANTISI BİR SAAT ERTELENDİ

Tüm bu gelişmelerin ardından Millet İttifakı'nın toplantısı ertelendi. Toplantıya İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in de katılması bekleniyor. Ayrıca CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığının da kabul edildiği belirtiliyor.