Bir basın toplantısıyla yol haritasını açıklayan İmamoğlu, yerel seçimlerde yeniden İBB başkan adayı olacağının mesajını verdi. “İstanbul ve Türkiye'nin kaderi mühürlüdür. Ben de kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum” ifadelerini kullanan İmamoğlu, İstanbul ittifakını kuracağını da söyledi.

İmamoğlu’nun İstanbul kararını değerlendiren Özel, “Kısa vadede İstanbul’a, uzun vadede Türkiye’ye iyi gelecek bir karar” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçimlerini işaret ederek “İstanbul için yola çıkıyorum” dedi. Seçim yenilgisinin ardından CHP’deki değişim tartışmalarının öncülerinden olan, adı CHP Genel Başkanlığı için de geçen İmamoğlu, İstanbul’un Türkiye için önemine de vurgu yaparak tercihini İstanbul’dan yana kullandı.

Gazete Duvar'dan Ceren Bayar'a konuşan Özel “İmamoğlu CHP Genel Başkanlığına aday olacak mı” tartışmasını da bu açıklamasıyla sonlandıran İmamoğlu, gazetecilerden gelen bir soru üzerine CHP Genel Başkanlığı için adı geçen bir başka ismi andı ve “CHP'nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlar göreve hazırdır. Bunlardan birisi, Özgür Özel'dir” dedi.

‘İMAMOĞLU’NUN KARARI KISA VADEDE İSTANBUL’A UZUN VADEDE TÜRKİYE’YE İYİ GELECEK’

İmamoğlu’nun açıklamalarına ilişkin değerlendirmeleri sorulan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, “Ekrem Bey’in vermiş olduğu kararı son derece olumlu karşılıyorum. Bu karara en çok İstanbullular sevindi. Ama hepimiz bu karardan memnun olduk. Bu karar İstanbul’a da Türkiye’ye de iyi gelecek. Kısa vadede İstanbul’a uzun vadede Türkiye’ye iyi gelecek bir karar olarak yorumluyorum” dedi.

Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı! Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı!