Değerli Kocaeli Halkı,

Tam Bağımsızlığı esas almayan politikalar bugüne kadar hep emperyalizme hizmet etti. Vatan toprağını umursamayan iktidar yüzünden Ege’deki adalarımız Yunan’a terkedildi. Türkiye’nin nüfus yapısını göç politikasıyla bozacak olan sığınmacı işgaline göz yumularak yurttaşlarımızın güvenliğine ve geleceğine tehdit oluşturuldu.

Hatalı ekonomi politikaları nedeniyle dar gelirlilerin ruhsal ve fiziksel sağlığı da tehdit altındadır.

CHP İzmit İlçe yarın akşam İFTAR veriyor CHP İzmit İlçe yarın akşam İFTAR veriyor

Mecliste yer alan partilerin Atatürk’ün “tam bağımsızlık ve aydınlanma” anlayışıyla hiçbir ilgisi kalmamıştır. Atatürkçüler itinayla meclis dışında bırakılmışlardır…

İktidarı da muhalefeti de Damat Ferit zihniyetindedir. Batıya yaranma politikalarıyla halkımızı oyalamakta, yapay gündemler yaratmaktadırlar. Seçmen, tarikatlar koalisyonu olan AKP’nin Cumhur ittifakıyla Fetö ve Pkk gibi vatan düşmanı terör örgütlerine göz kırpan Millet ittifakına veya Amerika’nın kendi  “kara gücü” olarak tanımladığı PKK terör örgütünün ittifakına mecbur değildir.

Sokaktaki yurttaş, terör örgütüne “terör örgütü” diyen, tarikat ve cemaatlerin değil Cumhuriyetin eşit haklara sahip yurttaşlık anlayışını esas alan, niteliksizlerin değil liyakatli olanın iş başında olduğu,  vatandaşıyla dalga geçmeyen bir yönetim istiyor.

Çözüm, Tam Bağımsız Türkiye; Halkçı-Devletçi ekonomi; Laik-Demokratik Cumhuriyet temelinde, bilimi esas alan bir anlayışın oluşturacağı bir “Türkiye İttifakı”dır…

Ukrayna krizi, nükleer silahların da kullanılabileceği bir sürece ilerlerken, İncirlik’teki ABD üssünde var olan nükleer silahlar nedeniyle Türk milleti tehdit altındayken meclisteki partilerden hiçbiri İncirlik’e el konulması için harekete geçmemektedir. İncirlik’e derhal el konulmalı, Vatan topraklarımızdaki tüm yabancı üsler kapatılmalıdır.

Tüm yurttaşlarımızı Türkiye çapında örgütlenerek seçimlere katılmaya hak kazanan, boyun eğmeyen, emeğin hakkını savunan, Atatürk’ün yolunda ilerleyen, “Tam Bağımsız ve Gerçekten Demokratik Türkiye” idealini yaşatan Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nde birleşmeye çağırıyoruz.