Ünlü jeolog Andrew H. Knoll 18 dile çevrilen kitabı Dünya’nın Kısa Tarihi’nde evrenin 4 milyar yıllık geçmişini anlatırken iklim değişikliğini odağına alarak geleceğe ışık tutuyor.

Gökbilimci ve yazar Stuart Clark’ın Gecenin Işıltılı Örtüsü adlı popüler bilim kitabı ise yıldızların insanlık tarihine ve toplumsal kültüre nasıl yön verdiğini ele alıyor.

Düşbaz Kitaplar’ın tüm eserleri, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Dünya’nın Kısa Tarihi: Sekiz Bölümde Dört Milyar Yıl

Yazar: Andrew H. Knoll, Çevirmen: Aydın Çavdar

 Dunya_nin Kisa Tarihi

“Dünyaca tanınan jeolog Andrew H. Knoll, gezegenimizin 4,6 milyar yıllık geçmişinin soyağacını çıkardığı; özenle hazırlanmış, kolay anlaşılan bir Dünya biyografisiyle okurlarının karşısına çıkıyor. Yirmi birinci yüzyılın iklim değişikliğini ana izleğine alan kitap, geçmişte nerede olduğumuza ve şu an nereye gittiğimize dair gerçekçi bir bakış sunuyor.”

Neil Shubin, Chicago Üniversitesi öğretim görevlisi, paleontolog ve Your Inner Fish kitabının yazarı

“Yeryüzü’nün tarihini ustalıkla özetliyor… Muazzam bir el kitabı. ”

Yeni Kitap: Doğanın Gizli Ağı Yeni Kitap: Doğanın Gizli Ağı

Kirkus Reviews

 Gecenin Isiltili Ortusu

Gecenin Işıltılı Örtüsü: Yıldızlar İnsanlık Tarihimize Nasıl Yön Verdi?

Yazar: Stuart Clark, Çevirmen: Elif Alkan

“Biraz önceki manzara çoktan kaybolmuş, manzaranın yerini birer birer ortaya çıkan yıldızlar almıştı. Yıldızlar kısa süre içinde gökyüzünü öyle bir kapladı ki bu manzara karşısında hayrete düşmemek elde değildi. Yönümü bulmak için bana kılavuzluk eden takımyıldızlar, gökyüzünde beliren sayısız yıldız arasında kayboluverdi. Çok iyi bildiğimi zannettiğim gökyüzünde kaybolmuş hissetmek, baş döndürücü bir deneyimdi. İçime dolan yoğun duygular yerini büyük bir coşkuya bırakmıştı. Ayaklarımın altında çöl toprağı, üstümde yıldızlar serilmişken; yüzüme çarpan soğuk hava ve zihnimde canlanan hayallerin ateşiyle gecenin ışıltılı örtüsünün altında öylece duruyordum, aslında bir yandan da uzayın bir parçasıydım. İşte o anda, gökyüzüne ilişkin sırları keşfedebilme arzum her zamankinden de fazla alevlenmişti.”

“Muhteşem... Bu kitap gökbilimi tarihinin geleneksel hikâyesini sil baştan kurguluyor...”

BBC, Sky at Night dergisinden

Gökbilimci ve yazar Stuart Clark’ın popüler bilim türündeki kitabı Gecenin Işıltılı Örtüsü: Yıldızlar İnsanlık Tarihimize Nasıl Yön Verdi?, yıldızlar üzerinden insanlık tarihine ve toplumsal kültüre yakın bir okuma sunarken günlere, aylara, yıllara, burçlara, şairlere, yazarlara, doğaya, evrene, topluma dair pek çok önemli bilgiyi ve dönemi yıldızlar üzerinden açıklıyor.