Sunum ve ev sahipliğini Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin'in yaptığı organizasyon Türk Ocağı'nda gerçekleştirildi.

Helikon Sanat Merkezi'nin misafiri olarak ilimize gelen İranlı sanatçılara; ülkelerine bakışımız ve Türk - İran ilişkileri hususunda Türkçe sunum ve Ingilizce çeviri yapılarak söyleşi gerçekleştirildi.

Sunum ve ev sahipliğini Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin'in yaptığı söyleşiye Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ile KAO Yöneticisi ve İzmit Türk Ocağı üyesi Dr. Nural Savcı katıldı.

Sanatçılarla aydınları buluşturma toplantısına Türk Ocağı üyeleri ve üniversiteli öğrenciler de dinleyici olarak katıldı.

Söyleşide konuşan İranlı sanatçılar Türkiye'de bulunmaktan mutlu olduklarını, iki komşu halkın ortak coğrafyalar ve ortak  kader taşıdığını birlikteliklerin sanat da dahil olmak üzere tüm alanlara yayılmasını arzu ettiklerini söylediler. 

Orhan Özçalık organizasyonuyla şehrimize gelen İranlı sanatçılar; Neda Tavallaee, Taraneh Tavallaee, Faegheh Fard e Ghomi, Mahdieh Farhadkiaei, Masoud Jazani, Fatemeh Sabri, Homa Khosravi Jelodar, Anahita Ghazanfari, Sarasaadat Mirkhosravi, Rene Saheb, Avin Farhadi, Niloofar Salehi, Zoheir Hossein Javaheri, Vida Heydarzadeh, Shahab Gharghaei, Zahra Honarpisheh söyleşi haricinde 2 de sergi açtılar. 

Şiddet her türlü yıkıcı bir eylemdir! Şiddet her türlü yıkıcı bir eylemdir!