İrfan Değirmenci bugünkü Halk TV ana haber bültenini ağzı bantlı açarak RTÜK'ün kanala verdiği kapatma ve ve para cezalarına tepki gösterdi.

İzleyenleri yayına mimik ve beden dili ile çağıran Değirmenci, ekrana yansıtılan 'RTÜK, Halk TV'siz seçim istiyor' spotunu işaret etti.

Ecz. Selçuk Arslan'a vefa toplantısı! Ecz. Selçuk Arslan'a vefa toplantısı!

İrfan Değirmenci, "Ağzımızı bantlasalar, elimizi kolumuzu bağlasalar gözümüz durmuyor, anlatacaklarımızı bir şekilde anlatmaya devam ediyoruz. Bunu yaparken güzel ülkemizi düşündüğümüz için, çocuklarımızın geleceğini düşündüğümüz için yapıyoruz" diyerek Halk TV ana haber bültenine devam etti.

"SUSTURULMAK İSTENİYOR"

Türkiye'nin çok kritik bir seçim dönemine girdiğini hatırlatan Değirmenci, "Bu seçim ortamında muhalefet partilerinin sesini ekrana taşıyan çok sayılı televizyon kuruluşu var. Üç bilemediniz en fazla dört televizyon kuruluşu var. Onlardan biri ve en çok izlenen kanal Halk TV susturulmak isteniyor. Bugün geldiğimiz noktada lisans iptaline uzanabilecek bir süreçte RTÜK'ün Halk TV'siz bir seçim dönemi isteği mesajları gelmekte... " diye konuştu.

Değirmenci, "Bir de böyle deneyelim istedim. Ağzımızı bantlayalım da belki daha çok dikkat çeker dedim' sözleri ile RTÜK'ü protesto etti.