"Devlet düşük vergi alırsa; ekonomi de gelişir, vergi geliri de artar!"

Hükümetin 2021 yılı ve sonrasında uygulanmak üzere Kurumlar Vergisi'nde indirime gitmeyi planladığı ve vergi indiriminde oranların 10 milyon TL ciro sınırına göre oran değişmesi fısıltıları kulislerde dolaşırken; Kocaeli'nin Bill Gates'i olarak bilinen Bilgisayar Yüksek Mühendisi Sedat Yazıcı konuya dair bir açıklama yaptı.

"Devlet düşük vergi alırsa; ekonomi de gelişir, vergi geliri de artar!"

Pir Yazılım Şirketler Grubu Başkanı Sedat Yazıcı'nın açıklamasından satır başları şöyle:

Kurumlar Vergisinin düşeceği % 15-18 bandı haberlerde geçiyor. % olarak düşük vergi alırsa devlet, ekonomi de gelişir, vergi geliri de artar. 

Devlet "vergi kaçaklarını affetmiyeceğim, çünkü %10 a da zamanla çekmeyi istiyorum derse" o zaman ticaretin önü gerçekten açılır.

Yüksek % değil Yüksek tutarda vergi toplamak için büyüme modelinden çıkıp kalkınma modeline geçilmek durumunda kalır devlet. Bu da harika bir şey olur ülkemiz için. Büyüme Planlı olursa kalkınma olur malumunuz.

Kalkınan ekonomi zaten  büyür, büyüme doğal olarak gerçekleşir

Güzel bir gelişme %22 den %20 ye dönmesi, ancak sürpriz bir artısı olmaz piyasa ve devlet için. Zaten 20 idi 22 yapmışlardı. Geri gelecek yani. Artısı yok.

Artısı olması için daha da inmeli. Hatta yarıya kadar. Matematikte A * B = C  ise A düşerse aynı C için B yi yani geliri artırmak durumunda kalırsınız hatta eskisinden de büyük olması için uğraşırsınız ki aynı veya daha büyük tutar da bir C olsun elinizde.

%18, 15, 12 hatta %10 şeklinde kademeli indirileceği kamuoyuna sunulur ve iletişimi de iyi yönetilirse o zaman gerçekten güçlü ekonomi oluruz.

Önerdiğim geçiş 2023 sonuna kadar 36 aya yayılabilir. Süper de olur Türkiye için.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER