“Güvencesizliğe mahkum edilen işçi ve emekçilerimiz için 1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü’nün de her yıl olduğu gibi bu yılda alanlarda olacağız.

Sadece saray ve çevresinin çıkarlarını düşünen zihniyetin torba yasalarla, emekçilerin kıdem tazminatlarına, alın terine, kazanılmış haklarına göz diktiği günlere veda etmeye çok az kaldı. Yandaşlarına vergi muafiyeti getirip işçiyi açlık sınırının altında ücretlere ikna etmeye çalışarak bir de bunu büyük bir övgüymüş gibi duyuranlara veda etmeye az kaldı.

Borçlarını ödeyemeyen, işsizlikle mücadele eden emekçiler canına kıyarken, tek ünvanları iktidar ahbabı olmak olan yandaşlarını 3’er 5’er maaş daha bağlayarak devlet kurumlarına yönetici yapan zihniyetle vedalaşmaya az kaldı.

Bu 1 Mayıs, işçinin ve emekçinin güvencesizliğini düşüneceği son 1 Mayıs olacak. Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli ailesi olarak 1 Mayıs Pazartesi Günü saat 11.30’da Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformu’nun Yahyakaptan Gross Market önünden başlatacağı kortejde tüm kademelerimizle yer alacağız.

AKP'liler okul bastı! AKP'liler okul bastı!

Emeğin karşılığının gerçek sahiplerine verileceği 1 Mayıs’ları hep birlikte kutlayacağımız günleri karşılamaya çok az kaldı. Tüm işçilerimizin 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı kutlu olsun.”