Büyükşehir Belediyesi eski meclis salonunda yapılan ihaleye çok sayıda banka katılım sağlarken ilk aşamada kapalı zarf usulü teklif verildi. İhalenin komisyon başkanlığını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal yaptı.

İhaleye, bankaların yanı sıra Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, sendika yöneticileri ve işçiler de katılım sağladı.

“BANKALAR BİZLE ALAY ETMEKTEDİR”

Muhammen bedel 35 bin TL belirlenirken, açık artırma kısmında teklifler 18 bin TL’yi buldu. Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “En ufak belediyeler 20-24 bin TL teklif verenler burada çalışan arkadaşlarımızla dalga geçmektedir. Muhammen bedel 35 bin TL’dir. Buradaki banklara bizle alay etmektedir. Muhammen bedelin altındaki teklifleri kabul etmiyoruz” diyerek çalışanlarla birlikte toplantıyı terk etti.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU’da çalışan 12 bin 376 personeli kapsayan maaş promosyonu ihalesi bugün gerçekleştirildi.

“Hastaneye yetişmek için zamanla yarışan insanların canı vaatlerinizden daha değerli!” “Hastaneye yetişmek için zamanla yarışan insanların canı vaatlerinizden daha değerli!”

İhaleye kamu ve özel sektörden 5 banka teklif verdi. 4 tur kapalı teklif usulüyle gerçekleşen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi promosyon ihalesinde verilen tekliflerin, diğer kamu kurum ve kuruluşlarında düzenlenen ihalelerin yanı sıra piyasa koşulları dikkate alındığında reel durumun çok altında kaldığı görüldüğünden yapılan ihale iptal edilmiştir. Muhammen bedelin yeniden belirlenmesinin ardından ileriki bir tarihte promosyon ihalesi tekrarlanacaktır.